Trvalá udržateľnosť v HiPP

Trvalá udržateľnosť nie je pre nás len módnym marketingovým termínom. Chceme, aby naše deti a vnúčatá zdedili svet, v ktorom stojí za to žiť. Naším sľubom je byť viac ako BIO. Preto HiPP štandardy kvality prevyšujú požiadavky kladené EÚ na BIO produkty. Nákupom produktov HiPP podporujete trvalú udržateľnosť aj vy!


3 piliere trvalej udržateľnosti rozvoja v HiPP:

1. Trvalo udržateľné zdroje

HiPP produkty pochádzajú z trvalo udržateľných zdrojov. Pri ich výrobe boli použité BIO suroviny získané z BIO fariem. Čo to znamená v prípade dojčenského mlieka? Na HiPP BIO farmách sú kravy chované vo vhodných podmienkach odpovedajúcich ich živočíšnemu druhu a viac ako 200 dní v roku sa pasú na prírodných lúkach, ktoré sú obrábané bez použitia minerálnych hnojív či chemicko-syntetických postrekov. Prírodné kŕmenie zvierat trávou, senom a obilninami zaručuje najlepšiu BIO kvalitu, z ktorej pochádza naše výživné a zdravé mlieko. Kvalitu pôdy, pastvín a proces chovu pravidelne kontrolujú nezávislé kontrolné inštitúcie. Okrem toho kontrolujeme v HiPPe kvalitu všetkých surovín aj sami, s využitím svojich vlastných laboratórnych testov. Tie sú omnoho prísnejšie, ako stanovuje zákon a pravidlá EÚ. Naše laboratória sú také presné, že vedia nájsť zrnko soli v 50m bazéne. Len s takto prísnymi a presnými kontrolami je zaistené, že sa pre vaše bábätko spracováva len BIO mlieko  tej najvyššej kvality.

2. Trvalo udržateľná výroba

Na vypestovanie či získanie kvalitných surovín je tiež potrebné, aby voda, pôda a klíma boli vo vzájomnej harmónii. Značný vplyv na klimatické podmienky má práve výrobný proces. HiPP dojčenské mlieko pre Českú a Slovenskú republiku sa vyrába v nemeckom výrobnom závode v Herforde. Tento závod používa energiu získavanú z obnoviteľných zdrojov. Vďaka využitiu zelenej energie je šetrný k ovzdušiu a dosahuje dokonca CO2 neutrality. Nastavenie výrobných závodov tak, aby klímu nezaťažovali, nie je naše jediné opatrenie. Šetríme klímu tiež optimalizáciou logistiky či vývojom nových „šetrných“ obalov. Produkty z našich klimaticky neutrálnych závodov sú označené pečiatkou „šetrné ku klíme“.

3. Recyklovateľné obaly

HiPP používa na obaly dojčenských mliek kartóny s FSC certifikáciou, čo znamená, že drevo na výrobu pochádza zo šetrne obhospodarovaných lesov. Na potlač sa používajú len ekologické farby na báze rastlinných olejov.  Kartóny sú recyklovateľné, pri zachovaní svojich praktických prvkov:

  • Dajú sa opakovane otvoriť a uzatvoriť. Správne uzatvorenie je signalizované počuteľným kliknutím veka.
  • Veko krabice drží otvorené, takže nepadá pri dávkovaní.
  • Zvnútra na veku krabice nájdete držiak na odmerku na mlieko.
  • Na vrchu balenia sa nachádza praktická urovnávacia hrana na presnejšie odmeriavanie.

Ak sa chcete dozvedať pravidelné zaujímavosti a praktické tipy ohľadom materstva a vývoja vášho dieťatka, prihláste sa na odber HiPP noviniek TU.