Kúpiť, alebo pripraviť detský príkrm doma?

Možno vám napadne zájsť na jar na farmársky trh, nakúpiť čerstvú mrkvu, kaleráb, raný zemiak a doma pripraviť príkrm, o ktorom si myslíte, že bude zdravší ako ten v sklíčku. Nie je to naozaj ten najlepší nápad a svojmu bábätku môžete v dobrej viere aj uškodiť. Taký vlastnoručne uvarený pokrm z rýchlenej jarnej zeleniny totiž bude takmer isto obsahovať nadmerné množstvo dusičnanov a cudzorodých látok. Prečo je niekedy lepšie siahnuť po kupovanom príkrme v sklíčku?

Pozor na kŕmenie dusičnanmi v dobrej viere

Bolo preukázané, že vybrané druhy najmä jarnej zeleniny môžu obsahovať až 10 násobne viac dusičnanov, ako povoľuje norma. Vyššie dávky potom môžu spôsobiť dieťaťu zdravotné ťažkosti, napr. dýchacie problémy či alergie. Malé deti sú omnoho viac citlivejšie na cudzorodé látky pochádzajúce z umelých hnojív a pesticídov používaných v poľnohospodárstve, ktoré sa práve počas domácej prípravy môžu dostať až do hotového pokrmu.  

Naopak kvalitné kupované príkrmy pripravené z produktov ekologického poľnohospodárstva, teda z BIO potravín s garanciou kvality a striktných kontrol na cudzorodé látky, neobsahujú umelo dodávané dusičnany a majú preukázaný vyšší obsah antioxidantov, nehovoriac o tom, že „neurýchľovaná“ zelenina a ovocie si zachováva prirodzenú chuť a vôňu. A presne také sú prémiové príkrmy HiPP.

  • Pri príprave zeleninových príkrmov (ako je mrkvička, tekvica) využívame vlastnú patentovanú technológiu.
  • Pri nej sa zelenina šetrne tepelne spracuje tak, aby bola bezpečná pre tých najmenších a zároveň si výsledný pokrm zachoval jemnú, čerstvú a prirodzene sladkastú chuť.  
  • Naviac v duchu kréda „ekologického, šetrného hospodárenia“ špeciálny výrobný postup šetrí energiu a zvyšuje kapacitu výroby.
  • Celý cyklus je podrobený extrémne prísnym testom za použitia štandardov, ktoré presahujú zákonnú normu pre biopotraviny. Cieľom je používať len najčistejšie suroviny, ktoré sa testujú na stopy viac ako 1000 rôznych látok.
  • Na obale umiestnená HiPP BIO pečať potvrdzuje skutočnú BIO kvalitu každého sklíčka, za ktorú ručí majiteľ Claus Hipp svojím menom.

Prvé 3 roky života dieťaťa sú zásadné pre správny vývoj tráviaceho systému, jeho imunitný systém sa ešte len vyvíja. Preto je dôležitá kvalita každej podávanej lyžičky pokrmu.

Pokiaľ ste odporcami dojčenskej a detskej výživy v sklíčkach, v ktorých je dusičnanov málo, kupujte radšej BIO zeleninu a ovocie z overených zdrojov v obchodoch s biopotravinami. Tie by mali obsahovať menej dusíka ako plodiny, na ktoré poľnohospodár použije dusíkaté hnojivo. Ďalšou možnosťou je pestovať si zeleninu na záhradke, ktorú nebudete hnojiť. S príkrmami HiPP však máte vždy istotu 100% BIO kvality.