Preprava detských potravín na cestách

Ako môžem prevážať detské potraviny v aute?

Teploty v kufri môžu dosiahnuť až 40 °C a aj viac. Preto musíte myslieť dopredu:

Suché produkty, ako sú mliečna výživa, obilné kaše v prášku a poháriky s potravinamii na báze ovocia ( ovocie a jogurt, ovocný duet a nápoje), sú dostatočne  odolné. Tieto produkty sa dajú prepravovať v kufri auta bez akýchkoľvek problémov.

Zelenina a produkty obsahujúce mäso (menu, BIO mäso) sa však môžu pokaziť, ak sú dlhší čas vystavené teplotám vyšším ako 40 °C. Preto Vám odporúčame mať na pamäti teplotu, aby ste tieto produkty uchovávali v bezpečí. Ak je to možné, uchovávajte ich niekde vnútri auta. Ventilácia a klimatizácia udržia teploty na nižších hodnotách.

Preprava v kufri auta: pred odchodom na výlet si vopred vychlaďte poháriky v chladničke a potom ich uložte do chladiaceho prenosného boxu (taška, box).

Poháriky sa najprv musia bezpečne uložiť tak, aby sa nerozbili. Ideálne je uchovávať celú prepravku zabalenú v plastovej fólii. Všetky produkty, ktoré počas cesty potrebujete, majú byť pripravené poruke vnútri auta.

Preprava lietadlom

Dojčenská výživa sa má niesť v sprievodnej batožine v schránkach odolných voči nárazom a tlaku (napr. tvrdé cestovné kufre). Poháriky majú byť dôkladne zabalené, aby sa predišlo ich rozbitiu. Uložte ich navyše aj do plastových vreciek, aby ste ochránili zvyšný obsah kufra.

Odporúčame Vám zobrať si do príručnej batožiny stravu na prvé 2 dni pre prípad, že Vaša batožina príde neskoro. Takto budete mať vždy istotu, že máte všetku potravu, ktorú vaše dieťa potrebuje.

Uchovávanie dojčenskej výživy v mieste dovolenky

V rekreačnom stredisku sa majú poháriky s výživou uchovávať pri teplote nižšej ako 35 °C. Skôr ako ich použijete, musíte sa uistiť, či sú stále správne utesnené. Ak už v poháriku nie je vákuum, pokrm nie je vhodný na jedenie.

Ako zistíte, že v poháriku nie je vákuum, keď je pohárik stále utesnený? V poháriku je stále vákuum a je vhodný na použitie, keď ...

  1. 1. Vrchnáčik nie je poddajný. Overte si to tak, že zatlačíte na stred vrchnáčika.
  2. 2. Keď prvýkrát otvárate pohárik, malo by počuť puknutie.

Želáme Vám šťastnú cestu a spokojnú dovolenku!