Soľ v príkrmoch HiPP

Ako zodpovedný výrobca potravín pre dojčatá a malé deti vždy veľmi starostlivo zvažujeme, čo je pre deti to najlepšie – a to v aj prípade obsahu soli.

Dojčatá a malé deti majú obmedzenú kapacitu ľadvín, ktoré sa ešte len vyvíjajú, a znamená to, že nemôžu ľahko udržovať minerálne a vodné hospodárstvo. V dôsledku toho ich príjem soli musí byť primeraný. Zdravé deti s postupom času zlepšujú schopnosť sodík vylučovať. Preto boli odborníkmi na detskú výživu doporučené vhodné hladiny soli pre deti v závislosti na veku, soľ je teda ale v konkrétnych množstvách povolená v detskej strave.

Hlavne  v období uvádzania príkrmov je dôležité dať možnosť deťom ochutnať prirodzenú chuť jednotlivých zložiek pokrmov – preto všetky naše HiPP Zeleninové príkrmy od ukončeného 4. mesiaca sú vyrobené bez prídavku soli (sodík/soľ je v tomto prípade obsiahnutá ako prirodzená súčasť surovín, z ktorých je príkrm zložený) – príprava, ktorá je pre nás dôležitá už dlhšiu dobu. Pri pokračovaní s uvádzaním nových zložiek stravy sú naše príkrmy veľmi šetrne spracované, a naše HiPP Menu od ukončeného 4.mesiaca a HiPP Mäsové príkrmy od ukončeného 4.mesiaca  tiež sú vyrábané bez prídavku soli. 

Všeobecne sa má za to, že strava detí sa so zvyšujúcim sa vekom a aj u starších detí, by tiež mala byť bez obsahu soli a bez prídavku kuchynských byliniek. V ľudskom tele hrá soľ ale nenahraditeľnú úlohu  v regulácii objemu tekutín a krvného tlaku.  A preto naše HiPP Menu od ukončeného 7. mesiaca obsahujú  len veľmi malé množstvo soli. U starších detí, ktorých strava sa stáva veľmi rozmanitou, vyrábame príkrmy so zníženým obsahom soli.

Pokiaľ je soľ do našich výrobkov pridávaná  – používame soľ s obsahom jódu. Preto naše výrobky tiež predstavujú dôležitý zdroj jódu v strave Vášho dieťaťa – jód je esenciálny pre správnu činnosť štítnej žľazy.

Výroba všetkých našich výrobkov striktne podlieha, a to aj čo sa týka množstva pridanej soli, požiadavkám vyhlášky 54/2004 Zb., o potravinách určených na osobitné  výživové účely  a o spôsobe ich použitia, a súčasným ďalším Európskym nariadením, ktoré regulujú zloženie dojčenskej a detskej výživy.