Jedálniček od ukončeného 5. mesiaca

Materské mlieko - tak dlho, ako bude bábätko potrebovať.

*Prikrmovať začíname s ohľadom na vývoj dieťaťa v období od ukončeného 4. až 6. mesiaca jednodruhovými príkrmami.

Dostávalo Vaše dieťatko doteraz výlučne materské mlieko alebo mliečnu výživu z fľaše?

Potom začnite s prikrmovaním postupne tak, ako je to popísané v časti po ukončenom 4.- ukončenom 6. mesiaci. Ideálnymi produktmi HiPP pre štart sú výrobky s údajom o veku „od ukončeného 4. mesiaca“.

Začali ste prikrmovaním po ukončenom 4.-6. mesiaci?

Áno – dostáva Vaše dieťatko dostáva stravu už lyžičkou? Potom môžete do plánu výživy zahrnúť 2. príkrm – sýtu mliečno-obilnú kašu večer. Ako 3. príkrm sa odporúča obilná kaša s ovocím poobede.

Ráno a doobeda: Vaše dieťatko naďalej dostáva materské mlieko alebo mliečnu výživu HiPP 1.

Na obed: Na obed môžete svojmu dieťatku ponúknuť Menu. HiPP ponúka množstvo druhov, aby Vaše dieťa spoznalo rôznorodosť chutí potravín. V ponuke sú Menu s mäsom, rybami a aj vegetariánske menu.

Ako dezert odporúčame niekoľko lyžičiek ovocia bohatého na vitamín C. Pretože vitamín C podporuje vstrebávanie cenného železa z mäsa do tela.

Jako zákusek doporučujeme několik lžiček ovoce s vysokým obsahem vitamínu C, který podporuje vstřebávání cenného železa z masa v organismu.

Poobede: Poobede môžete svoje dieťatko naďalej dojčiť, alebo mu podávať mliečnu výživu HiPP. K mliečnej strave môžete svojmu dieťatku navyše ponúknuť pár lyžičiek výživy HiPP Ovocie.

Večer: Mliečno-obilná kaša ako druhá kompletná strava teraz nahrádza mliečnu stravu večer. HiPP Mliečne kaše na dobrú noc – bez prísad cukru – sú ideálnou zasycujúcou stravou na večer. Buď ako hotové v sklenenom poháriku, alebo ako prášok na rozrobenie s vodou.

Aj smäd dieťatka narastá. S prvou kašou môžete začať s dieťatkom nacvičovať pitie bez toho, aby ste sa Vy alebo Vaše dieťa dostali do stresu. Na začiatku úplne postačujú malé hlty. Neskôr s tretím príkrmom by ste mali s každou stravou ponúkať niečo na pitie. Voda a nesladený čaj sú najlepšie na utíšenie smädu. Dbajte na to, aby sa smäd uhasil plynulo a aby sa fľaša nepoužívala na trvalé cmúľanie.

Produktové skupiny HiPP rozoznáte v regáli na základe nasledujúceho farebného kódovania: