Rozhovor s Clausom Hippom

Presvedčenie: Mliečna dojčenská výživa v BIO kvalite

Claus Hipp – BIO kvalita ako presvedčenie

Pri názve HiPP prídu v prvom rade na um poháriky s detskou výživou.

Odkedy sú vlastne dostupné mliečne dojčenské výživy HiPP?

Claus Hipp: Len málo ľudí vie, že mliečnu dojčenskú výživy vyrábame viac ako 40 rokov. Viac ako 18 rokov sme schopní ponúkať mliečnu dojčenskú výživu v BIO kvalite. A je samozrejmé, že pri výrobe týchto produktov môžu matky očakávať rovnakú starostlivosť, na akú sú zvyknuté pri pohárikoch s BIO detskou výživou.

Prečo používate BIO mlieko?

Claus Hipp: Keďže mlieko je najdôležitejšia zložka počiatočnej mliečnej dojčenskej výživy, jeho pôvod a spôsob, akým sa chovajú kravy, pre nás zohráva dôležitú úlohu. Naše dojné kravy sa chovajú vo vhodných podmienkach podľa druhu a kŕmia sa iba trávou, senom a obilím z ich vlastnej farmy. Geneticky modifikovaná potrava je na BIO farmách všeobecne vylúčená.
BIO kvalita je dobrá nielen pre naše produkty, ale – keďže sa nepoužívajú chemické postreky – prispieva aj k ochrane životného prostredia. Životného prostredia, v ktorom vyrastajú naše deti.

Prečo sa spoločnosť HiPP rozhodla zachovávať BIO kvalitu aj pri mliečnej výžive?

Claus Hipp: Zamerenie na bábätká je veľká zodpovednosť. V súlade s našou 50-ročnou ekologickou tradíciou sme sa rozhodli, že aj pri mliečnych výživách budeme používať prísne kontrolované BIO mlieko. Toto mlieko je samozrejme o trochu drahšie ako bežné mlieko. Tento fakt môže odradiť iných výrobcov, ale môžem Vás uistiť: stojí to za to.

Toto by vás mohlo zaujímať: