Fľaša a skladovanie

Aká horúca má byť voda, ktorá sa zmieša s mliečnym práškom?

Nezmiešavajte prášok s vriacou vodou, aby ste nezničili vitamíny a prírodné kultúry mliečneho kvasenia. Používajte prevarenú vodu vychladenú na 40 – 50 °C. Mliečne výživy HiPP sa najlepšie rozpúšťajú pri tejto teplote. Aby ste dosiahli požadovaných 40 – 50 °C, položte nádobu v čerstvo prevarenou vodou na niekoľko minút do studenej vody.

Ako mám určiť správnu teplotu na pitie?

Správnu teplotu na pitie si môžete vyskúšať na chrbte ruky: kvapnite si zopár kvapiek mliečnej výživy na chrbát ruky. Mlieko by malo byť príjemne teplé.

Môžem pripravovať mliečnu výživu v mikrovlnke?

Ak sa mliečna výživa pripravuje podľa pokynov na obale, nie je potrebné prihrievať ju v mikrovlnke, pretože už dosiahla ideálnu teplotu na pitie.

Môžem udržiavať pripravenú mliečnu výživu teplú?

Čerstvo pripravená mliečna výživa sa má z hygienických dôvodov okamžite podávať. Pokiaľ Vaše bábätko nevypije obsah fľaše hneď, neskôr si pripravte čerstvú fľašu s mliekom.

Skladovanie

Obsah otvorenej škatule s mliečnou dojčenskou výživou sa má použiť do 3 týždňov. Fóliové vrecko garantuje optimálnu čerstvosť a ochranu arómy. Mliečna dojčenská výživa sa má vo všeobecnosti uchovávať v chlade (izbová teplota), suchu, a nie v blízkosti látok alebo potravín so silnou arómou