0 % plastov na pokožke Vášho bábätka!

Pokožka novorodenca je 5x tenšia ako pokožka dospelých. Vyžaduje tak extrémne jemnú starostlivosť a ochranu. Tenká pokožka novorodenca znamená, že látky, ktoré nane­sieme na detskú kožu, sa vstrebávajú takmer okamžite a takmer bezo zvyšku, a prechádzajú tak do značnej miery do krvného obehu dieťaťa.

Práve z tohto dôvodu je potrebná veľká opatrnosť pri výbere, aby sa v kozmetických prípravkoch neobjavovali stopy toxických, konzervačných, syntetických, farbiacich a parfumových komponentov a tiež MIKROPLASTOV!

Mikroplasty

Pojem mikroplasty sa stále častejšie objavuje v súvislosti s ochranou prírody, kedy mikroplasty, okrem iného, zahlcujú oceány. Poďme si povedať, čo to mikroplasty vlastne sú a kde všade na nich môžeme v bežnom živote naraziť.

Mikroplasty sú vlastne veľmi malé čiastočky plastu nepravidelného tvaru (zmes vláken, guličiek či úlomkov) o veľkosti 100 nanometrov až 5 milimetrov. Delíme ich na primárne, ktoré už ako mikroplasty vznikli, a na sekundárne mikroplasty, ktoré vznikli odlomením či iným opotrebením plastu väčšieho.  

Primárne mikroplasty môžeme nájsť najčastejšie v kozmetike, kam ich výrobcovia pridávajú za účelom vylepšenia ich vlastností. Šampónu a kondicionéru zaistia lepšiu rozčesávateľnosť vlasov, mikroplasty tiež pomáhajú rýchlejšie vstrebávať krémy a pleťové vody a zlepšujú odolnosť prípravkov na ochranu pred slnkom. Mikroplasty dokonca poskytujú krémovejší vzhľad mydla.

V súvislosti s mikroplastami sa verejná diskusia točí aj okolo tekutých polymérov, ktoré bývajú používané ako synonymá mikroplastov. Tak to ale nie je. Zatiaľ čo mikroplasty sú vždy pevného skupenstva, hoci miniatúrnej veľkosti, tekuté polyméry sa oproti tomu v kozmetike nikdy nenachádzajú v pevnej forme, ale vždy v roztoku alebo emulzii.

HiPP a mikroplasty

Ochrana zdravia a životného prostredia je našou najvyššou prioritou! Naše HiPP výrobky neobsahujú zbytočnú chémiu a sú naviac úplne bez mikroplastov!

Kozmetické výrobky HiPP sú zabezpečené týmto označením, ktoré deklaruje, že neobsahujú žiadne mikroplasty. Ani v pevnej ani tekutej forme!

HiPP vlhčené obrúsky NATURAL

A tým sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu! HiPP vám predstavuje nový rad vlhčených obrúskov Natural. Neobsahujú absolútne žiadne mikroplasty a naviac sú 100% biologicky odbúrateľné (rozložiteľné).

Zvolili sme výnimočne jemné prírodné vlákna, ktoré majú vysokú absorpčnú schopnosť na mimoriadne šetrné čistenie detskej pokožky. Či už v oblasti plienok, alebo napríklad tváre. Obrúsky sú z čisto prírodných materiálov – prírodné vlákna, ani jemné pleťové mlieko, ktorým sú obrúsky napustené, neobsahuje mikroplasty. Aj otázka odpadu je v ekológii veľmi pálčivá a nás, ako zodpovedného výrobcu, táto téma veľmi zaujíma. Naše obrúsky sú preto vyvinuté tak, že sú biologicky úplne rozložiteľné!

Prečo si vybrať obrúsky HiPP Natural?

  • S našimi obrúskami Natural sa nedotkne jemnej detskej pokožky žiadna zbytočná chémia!
  • BEZ mikroplastov, takže neuškodíte prírode a našej planéte
  • 100% BIOLOGICKY odbúrateľné, takže neprodukujete zbytočný odpad!
  • Tak jemné a šetrné, že ich možno použiť na tvár aj citlivú oblasť plienok.
  • Uprostred sú perforované, takže si ich ľahko rozdelíte na 2 polovice.  Podľa toho, či potrebujete štandardne veľký obrúsok, či tentokrát stačí jeho polovica. Aj týmto malým krokom pomáhate šetriť prírodu a životné prostredie.

Mamičky testovali, obrúsky obstáli!

Poďme sa spolu ešte pozrieť na výsledky testovania obrúskov HiPP Natural. Mamičky z radov členiek Baby Club v Nemecku mali možnosť vyskúšať obrúsky v praxi. Výsledky? Perfektné!

-              88 % mamičiek, ktoré testovali „99 % vody“ a 90 % „BIO mandle“ bolo spokojných alebo dokonca veľmi spokojných s kvalitou.

-              90 % mamičiek, ktoré testovali „99 % vody“ a 90 % „BIO mandle“ bolo spokojných alebo dokonca veľmi spokojných s čistiacim výkonom.

-              95 % mamičiek, ktoré testovali „99 % vody“ a 94 % „BIO mandle“ hodnotí znášanlivosť s pokožkou ako dobrú alebo veľmi dobrú.

-              80 % mamičiek, ktoré testovali „99 % vody“ a 91 % „BIO mandle“ by v budúcnosti „pravdepodobne“ alebo „určite“ použili vlhčené obrúsky.

 

 

Ďakujeme, že sa spolu s nami staráte nie len o vašich najmenších, ale aj o našu prírodu a budúcnosť našich detí!

Bio mandľový olej

BIO mandľový olej je získavaný zo zrelých mandlí z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva a vďaka svojmu zloženiu je považovaný za jeden z najkvalitnejších pleťových olejov. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú pokožkou veľmi dobre znášané, starajú sa o ňu a chránia ju. BIO mandľový olej j e veľmi dobre znášaný citlivou a suchou pokožkou a z tohto dôvodu sa osvedčil v starostlivosti o pokožku bábätiek.