Jedálniček od ukončeného 6. mesiaca

Materské mlieko - tak dlho, ako bude bábätko potrebovať.

*Prikrmovať začíname s ohľadom na vývoj dieťaťa v období od ukončeného 4. až 6. mesiaca jednodruhovými príkrmami.

Zhruba po 6 mesiacoch niektorým bábätkám rastú prvé zúbky. V tomto veku už okrem toho vedia oveľa lepšie hýbať jazykom a celými ústami. Od 8. mesiaca je čas na to, aby si dieťatko začalo zvykať na prvé jemné kúsky v strave.

Ráno: Ráno je naďalej najlepšou stravou mlieko. Nadojčite svoje dieťatko, alebo mu pripravte následnú mliečnu výživu HiPP 2. Následná mliečna výživa je prispôsobená potrebám staršieho dojčaťa. Od 8. mesiaca sa môže Vaše dieťa učiť piť mliečnu výživu z pohára. To podporuje jeho vývoj a chráni zúbky.

Doobeda: Doobeda môžete svoje dieťatko naďalej dojčiť, alebo mu podávať mliečnu výživu HiPP. Ak má vaše dieťatko väčší hlad, ponúknite mu navyše výživu zo skleneného pohárika HiPP Ovocie. Táto strava je ľahko stráviteľná a na základe obilia zasycujúca.

Obed: Od 8. mesiaca môžete svojmu dieťatku ponúkať naše menu určené od 8. mesiaca. Tieto menu obsahujú jemné, malé kúsky, ktoré podnietia vaše dieťatko prežúvať. Naučiť sa prežúvať je dôležité pre rozvoj a vývoj reči. Porcie sú v tejto vekovej kategórii väčšie, pretože dieťa už potrebuje viac na to, aby sa nasýtilo.

Poobede: Poobede je ideálna obilno-ovocná kaša. Výživy HiPP Ovocie a Ovocie & Jogurt sú od 7. mesiaca k dispozícii aj s malými kúskami. Nové druhy ovocia sa postarajú o rozmanitosť chutí.

Od ukončeného 6. mesiaca narastá striedanie pri desiatach a olovrantoch. Svojmu dieťatku teraz môžete ponúknuť aj HiPP Ovocie & Jogurt, alebo HiPP Ovocné duety – (ovocie s jogurtom alebo tvarohovým krémom.

Na prvé chrumkanie od 8. mesiaca ponúka HiPP rôzne keksíky, ako napríklad HiPP Baby sucháre, HiPP Jablkové Ryžové oblátky. Ideálny doplnok na zahryznutie.

Večer: Aj pri HiPP Kašách na dobrú noc v sklenenom poháriku alebo v HiPP Mliečnych kašách na dobrú noc na rozrobenie s vodou nájdete nové druhy s o niečo väčšou štruktúrou (od ukončeného 7. mesiaca) a s ďalšími príchuťami.

Nápoje: Najneskôr vtedy, keď Vaše dieťatko dostáva denne 3 príkrmy, by malo začať ku každému jedlu dostávať trochu piť. Najvhodnejšia je dojčenská voda, nesladený čaj, BIO Čaj & Juice, riedené BIO Juice.

Časté otázky a odpovede

Moje dieťa ešte nemá zúbky. Môže napriek tomu dostávať Menu s kúskami stravy?
Áno, Baby Menu od ukončeného 4.mesiaca majú tieto kúsky také jemné, že ich deti vedia roztlačiť aj pomocou ďasien.

Môjmu dieťaťu nechutí strava s hrubšou zrnitosťou. Čo mám robiť?
Podávajte naďalej jemné menu vo forme pyré a postupne do toho zamiešavajte časti Menu od ukončeného 7. mesiaca.

Aká veľká by mala byť jedna porcia?
Naše sklenené poháriky HiPP od ukončeného 7. mesiaca obsahujú porciu zodpovedajúcu veku tak, ako ju skonzumuje väčšina detí daného veku. Existujú ale aj deti, ktoré jedia trochu viac, alebo ktorým stačí aj menšia porcia. Výkyvy v apetíte dieťaťa sú úplne normálne. Pri väčšom hlade ponúknite ako dezert ovocie.

Tipy pre zdravé zúbky:

  • už od prvého zúbka sa starajte o pravidelné čistenie zubov,
  • pred spaním: po vyčistení zúbkov už nepodávajte žiadnu výživu,
  • fľašky na mlieko alebo čaj nepoužívajte nikdy ako upokojujúce cumlíky alebo ako pomôcky na zaspávanie,
  • fľašu na pitie držte vždy sami a dieťa nechajte plynule piť,
  • deti od 8. mesiaca zvykajte na pitie z pohára

Produktové skupiny HiPP rozoznáte v regáli na základe nasledujúceho farebného kódovania: