Pokožka bábätka

Detská pokožka a jej plocha je u zrelého novorodenca oproti jeho váhe až trikrát väčšia ako u dospelého človeka. Keďže je každý deň vystavovaná kontaktu s vonkajším prostredím, predstavuje akýsi ochranný štít proti nežiadúcim okolitým vplyvom. Niektoré škodliviny môžu však funkčnosť kože výrazne ohroziť, preto je dôležité venovať pozornosť výberu kvalitnej kozmetiky.

Čo je mimoriadne na pokožke bábätka?

Pokožka bábätka je oveľa tenšia ako pokožka dospelého, zrohovatená vrstva kože má voľnejšiu štruktúru a je menej odolná. Účinok bariéry proti škodlivinám nie je tak dobre vyvinutý a koža reaguje na okolité prostredie citlivejšie.

Prirodzená kyslá ochranná vrstva kože sa u novorodencov vytvára v priebehu niekoľkých prvých týždňov a u starších detí sa aj pomalšie regeneruje ako u dospelých. Má dôležitú funkciu zabrániť vniknutiu baktérií a patogénov do organizmu.

Vrchná stratum corneum má u detí vyšší obsah vlhkosti ako u dospelých. Produkcia mazu je zároveň oveľa nižšia. To znamená, že pokožka bábätiek a detí je pokrytá veľmi tenkou vodno-tukovou vrstvou, ktorá ľahko vysychá. Aj ochrana pred chladom a poranením je nižšia.

Prečo máte vôbec používať detskú kozmetiku?

Po narodení sa musí koža bábätka rýchlo prispôsobiť novému prostrediu. Po mnohých mesiacoch v plodovej vode si musí zvykať na vzduch a vplyvy vonkajšieho prostredia.

Istý čas sa myslelo, že na pokožku malých detí je lepšie nepoužívať prípravky do kúpeľa. Dnes vieme, že umývanie čistou vodou vysušuje pokožku dieťaťa. Keďže je pokožka bábätiek taká citlivá, nemôže tolerovať rovnakú kozmetiku ako pokožka dospelých.

Z tohto dôvodu sme v spoločnosti HiPP vyvinuli špeciálny rad detskej kozmetiky HiPP ktorý neobsahuje žiadne nežiaduce zložky a berie do úvahy špeciálne potreby citlivej detskej pokožky.

Kozmetické prípravky HiPP sú maximálne šetrnné k jemnej detskej pokožke a neobsahujú zbytočnú chémiu, ktorá by jej mohla ublížiť či znížiť jej ochrannú funkciu. Pri výbere kozmetických produktov sa vyvarujte alergénom, ako sú parabény, parafínové oleje na báze ropy, prípadne alkohol, ktorý má tendenciu detskú pokožku vysušovať.