Akonáhle z bezbranného bábätka vyrastie svižné batoľa, jeho odchyt za účelom hygieny a starostlivosti o pokožku občas pripomína naháňačku či dokonca hru na schovávačku. Dostať ho do vane sa rovná malému víťazstvu pri pokuse o natretie telíčka krémom, niekedy končí viac krému na pohovke ako na brušku. Batoľatá sa potrebujú hrať a baviť sa, a to aj pri takomto zdanlivo obyčajnom rituáli, akým je pravidelné kúpanie či starostlivosť o pokožku. A mamička zase potrebuje mať istotu, že je pri každodennom čľapkaní a krémovaní o pokožku jej dieťatka dobre postarané.

 

Ako deťom nepokaziť zábavu a zároveň zostať v kľude, že ich pokožka je v bezpečí?

Aby si deti kúpanie aj starostlivosť o pokožku obľúbili, môžete im k tomu zaobstarať hračky do vody alebo prípravky na umývanie vo veselých farebných obaloch. Okrem špliechania vody po kúpeľni a vylievania vody z vane patrí medzi obľúbené kúpeľňové hry výroba „elixírov“ z peny do kúpeľa alebo gélu na umývanie – dieťa si naleje do vane také množstvo prípravku, aby bola voda krásne farebná a vaňa plná bublín! To je samozrejme veľká sranda, ale mamičkám to môže spôsobiť vrásky na čele. Jednak sa výrazne zvýši spotreba prípravkov do kúpeľa, čo môže prinútiť nejednu mamičku uvažovať o kúpe lacnejších značiek. Zároveň jej vŕta hlavou oprávnená obava z toho, nakoľko je lacný prípravok v takej koncentrácii bezpečný pre citlivú pokožku jej dieťaťa. A skúsenosti niektorých mamičiek to bohužiaľ potvrdzujú – taký elixír z peny so Spidermanom alebo Rapunzel už spôsobil nejednému batoliatku nepríjemné kožné problémy.

Aj väčšie deti potrebujú šetrnú starostlivosť!

Značka HiPP predstavuje kozmetiku pre batoľatá HiPP ZOO, ktorá je pre jemnú detskú pokožku rovnako bezpečná ako rad pre bábätká, a to aj v koncentrácii „elixíru“. Obsahuje totiž prírodný BIO mandľový olej a je BEZ zbytočnej chémie, takže detskú pokožku nevysušuje, nedráždi a jemne sa o ňu stará.

Naviac sú jednotlivé prípravky v hravých a zároveň vkusných obaloch v podobe zvieratiek, takže deti sa na svoju pravidelnú hygienu a starostlivosť priam tešia. Pokiaľ hru „na elixíry“ vôbec nepodporujete, oceníte detskú penu na umývanie s dávkovačom, ktorý deti ľahko stlačia a kačička vydá zo zobáčika len toľko peny, koľko stačí na jemné umytie rúk, tváre či celého tela. Podobne funguje napríklad penové telové mlieko v designe mačičky.

Navyše kozmetika ZOO nie je šetrná len k jemnej detskej pokožke, ale aj k prírode, pretože:

  • Neobsahuje žiadne mikroplasty v pevnej ani tekutej forme a má biologicky odbúrateľné zloženie, takže jej spláchnutím do odpadu neznečisťujete spodné vody.
  • vysoko recyklovateľné obaly (v priemere 96 %).
  • Samozrejme nie je testovaná na zvieratách (to je v EÚ zakázané).
  • Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu – je vegán.
  • Ako jediná detská kozmetika na slovenskom trhu je klimaticky pozitívna - to znamená, že HiPP kompenzuje podstatne viac emisií oxidu uhličitého, než koľko sa ho vypustí do atmosféry pri pestovaní surovín, výrobe i doprave produktu. HiPP vracia prírode viac, než si z nej berie.

Do radu HiPP ZOO patria nasledujúce prípravky:

HIPP Babysanft Pena na umývanie  Kačička

HIPP Babysanft Šampón na Vlasy & Telo Tuleň

HIPP Babysanft Detský krém SENSITIVE tvár & telo Korytnačka

HIPP Babysanft Detský kúpeľ Hroch

TIP!

Viete, že používaním celej rady HiPP ZOO znásobíte výživný a hydratačný účinok? Používajte kačičku na umývanie rúk, hrošíka ako prísadu do kúpeľa, tuleňa na umývanie celého tela vrátane vláskov a korytnačkou nakrémujte pokožku po kúpaní. Uvidíte, aká krásne hebká a hydratovaná pokožka vášho dieťatka bude.