Čo sú Omega-3 mastné kyseliny?

Výskumný ústav pre detskú výživu odporúča na výživu dojčiat najmä repkový olej aj pre jeho vysoký obsah Omega-3 nenasytených mastných kyselín.

Všetci vieme: To, najdôležitejšie pri zdravom vývoji detí je láska a starostlivosť ich rodičov. Iba dieťa, ktoré pri objavovaní svojho malého sveta dostáva milujúcu pozornosť a aktívnu podporu, si bude schopné vyvinúť úplný telesný a duševný potenciál. Očividná je však aj ďalšia vec: obrovskú úlohu zohráva aj správne zásobenie výživnými látkami vo vyváženej strave.

V tomto ohľade sa venuje čoraz viac pozornosti omega-3 mastným kyselinám. Sú dôležité pre vývoj mozgu a nervových buniek v ranom detskom veku, pretože počas prvých dvoch rokov života mozog podstupuje mimoriadny vývojový proces. Preto je pravidelná konzumácia omega-3 mastných kyselín taká dôležitá.

Omega-3 mastné kyseliny z repkového oleja: jedným z najlepších zdrojov rastlinných omega-3 mastných kyselín je repkový olej. Repkový olej obsahuje mimoriadne vysoké množstvá omega-3 mastných kyselín, desaťkrát viac ako napríklad olivový olej, a priaznivá štruktúra mastných kyselín repkového oleja pomáha telu spracovávať tieto omega-3 mastné kyseliny tým najlepším možným spôsobom. Príjemným vedľajším účinkom je, že repkový olej, tak ako sa používa v dojčenskej výžive, nemení vďaka svojej jemnosti chuť jedla – čo je jasnou výhodou pre našich malých gurmánov.

Omega-3 mastné kyseliny z repkového oleja sa nachádzajú aj v zeleninách HiPP a menu HiPP: už od ukončeného 4. mesiaca môžete svojmu bábätku dodávať omega-3 mastné kyseliny z BIO repkového oleja v zeleninách  HiPP a v detských menu HiPP. Spoločnosť HiPP znovu zdôrazňuje svoje vyhlásenie poskytovať to najlepšie v dojčenskej výžive. Aj BIO Následná mliečna dojčenská výživa HiPP obsahuje cenné omega-3 mastné kyseliny z BIO ingrediencií. Takto si môžete byť istí, že Vaše bábätko dostáva všetko, čo potrebuje, z príkrmov vyrobených špeciálne pre jeho vekovú skupinu.

Spýtali sme sa Clausa Hippa:

Môžete sa zaručiť aj za BIO kvalitu repkového oleja?

Áno, samozrejme. V súlade s naším záväzkom o BIO potravinách majú všetky zložky najlepšiu BIO kvalitu. A to platí aj pre repkový olej. To zaručuje, že v súlade s nariadením o ekologickom poľnohospodárstve v EÚ nedošlo k žiadnemu zapojeniu genetického inžinierstva. Osobne si myslím, že geneticky modifikované suroviny nepatria do žiadneho jedla, nie to ešte do dojčenskej výživy.

Ručím za to svojim menom.

O pohárikoch s omega-3:

HiPP Zelenina

HiPP Menu

Toto by vás mohlo zaujímať: