Prírodný BIO mandľový olej

Medzi prírodnými olejmi vyniká svojimi vlastnosťami prírodný mandľový olej, ktorý je svojim zložením veľmi blízky ľudskej pokožke a je tak ideálnou zložkou extra jemných kozmetických prípravkov. Preto stavil HiPP práve na za studena lisovaný BIO mandľový olej.

 

 Prečo je mandľový olej obzvlášť vhodný pre bábätká?

Pokožka bábätiek je 5x tenšia ako pokožka dospelých a vyžaduje tak extrémne jemnú starostlivosť a ochranu. Tú jej poskytuje práve vzácny BIO mandľový olej. Jeho vlastnosti sú nedoceniteľné pri starostlivosti o pleť suchú, citlivú, so sklonmi k začervenaniu, svrbeniu či olupovaniu. Pokožku bábätiek mandľový olej zvláčňuje, hydratuje a chráni. Mamičky ocenia rýchle vstrebávanie mandľového oleja do pokožky. Vďaka tomu nezanecháva mastný film a vy tak bábätko ľahko oblečiete aj krátko po natretí.

 V čom tkvie jedinečnosť BIO mandľového oleja?


Nie je olej ako olej. Ak vynecháme minerálne oleje (ktoré sa v kozmetických prípravkoch používajú, hoci sa vyrábajú z ropy), aj medzi prírodnými olejmi nájdeme produkty hodnotnejšie a menej hodnotné.  V kategórii detskej kozmetiky Značka HiPP je jediná, ktorej zloženie je postavené práve na BIO mandľovom oleji. Sladké mandle, z ktorých sa olej za studena mechanicky lisuje a následne filtruje, zrejú na slnečnom španielskom pobreží a farmári sa o nich starajú s podobnou láskou ako vy o svoje dieťatko. Výsledkom je doslova elixír nabitý zdraviu prospešnými látkami - nenasýtenými mastnými kyselinami, vitamínmi A, E, F a minerálmi. Citlivú detskú pokožku tak nie len vyživuje, ale vďaka obsiahnutým antioxidantom ju zároveň chráni pred nepriaznivými vplyvmi okolia.  

Prečo je pri mandľovom oleji dôležitá BIO kvalita?


Ak ide o zdravie bábätka, určite nechcete pri starostlivosti o jeho pokožku používať oleje z rastlín, ktorých vypestovaniu napomohla nálož pesticídov, herbicídov a ďalších pre zdravie a životné prostredie nebezpečných látok. Pri prírodných olejoch garantuje BIO certifikácia čistotu, kvalitu, zdravotnú neškodnosť a ohľaduplnosť k našej planéte, kde všetci žijeme. Používanie mandľového oleja, ktorý je pestovaný a získavaný v harmonickom súlade s prírodou, zaručuje bezpečnosť pre pokožku, vyšší obsah blahodarných látok a trvalú udržateľnosť prírodných zdrojov.

Aby ste mali istotu, že dávate svojmu bábätku to najlepšie, porovnajte si detskú kozmetiku TU