Prírodný BIO mandľový olej

Medzi prírodnými olejmi vyniká svojimi vlastnosťami prírodný mandľový olej, ktorý je svojim zložením veľmi blízky ľudskej pokožke a je tak ideálnou zložkou extra jemných kozmetických prípravkov. Preto stavil HiPP práve na za studena lisovaný BIO mandľový olej.

 

 Prečo je mandľový olej obzvlášť vhodný pre bábätká?

Pokožka bábätiek je 5x tenšia ako pokožka dospelých a vyžaduje tak extrémne jemnú starostlivosť a ochranu. Tú jej poskytuje práve vzácny BIO mandľový olej. Jeho vlastnosti sú nedoceniteľné pri starostlivosti o pleť suchú, citlivú, so sklonmi k začervenaniu, svrbeniu či olupovaniu. Pokožku bábätiek mandľový olej zvláčňuje, hydratuje a chráni. Mamičky ocenia rýchle vstrebávanie mandľového oleja do pokožky. Vďaka tomu nezanecháva mastný film a vy tak bábätko ľahko oblečiete aj krátko po natretí.

 V čom tkvie jedinečnosť BIO mandľového oleja?


Nie je olej ako olej. Ak vynecháme minerálne oleje (ktoré sa v kozmetických prípravkoch používajú, hoci sa vyrábajú z ropy), aj medzi prírodnými olejmi nájdeme produkty hodnotnejšie a menej hodnotné.  V kategórii detskej kozmetiky Značka HiPP je jediná, ktorej zloženie je postavené práve na BIO mandľovom oleji. Sladké mandle, z ktorých sa olej za studena mechanicky lisuje a následne filtruje, zrejú na slnečnom španielskom pobreží a farmári sa o nich starajú s podobnou láskou ako vy o svoje dieťatko. Výsledkom je doslova elixír nabitý zdraviu prospešnými látkami - nenasýtenými mastnými kyselinami, vitamínmi A, E, F a minerálmi. Citlivú detskú pokožku tak nie len vyživuje, ale vďaka obsiahnutým antioxidantom ju zároveň chráni pred nepriaznivými vplyvmi okolia.  

Prečo je pri mandľovom oleji dôležitá BIO kvalita?


Ak ide o zdravie bábätka, určite nechcete pri starostlivosti o jeho pokožku používať oleje z rastlín, ktorých vypestovaniu napomohla nálož pesticídov, herbicídov a ďalších pre zdravie a životné prostredie nebezpečných látok. Pri prírodných olejoch garantuje BIO certifikácia čistotu, kvalitu, zdravotnú neškodnosť a ohľaduplnosť k našej planéte, kde všetci žijeme. Používanie mandľového oleja, ktorý je pestovaný a získavaný v harmonickom súlade s prírodou, zaručuje bezpečnosť pre pokožku, vyšší obsah blahodarných látok a trvalú udržateľnosť prírodných zdrojov.

Odkiaľ pochádzajú naše BIO mandle? Kde a ako sa pestujú?

Pôvodne divoko rastúci mandľovník je veľmi stará kultivovaná rastlina, ktorá pochádza zo Stredomoria. Mandle na olej, ktoré používa HiPP, pochádzajú zo Španielska. Naše organické mandľovníky rastú na španielskom stredozemnom pobreží „Costa Blanca“ v oblasti Alicante, kde majú to najvhodnejšie podnebie. Mandľovníky sa tu pestujú a obhospodarujú organickým spôsobom (v súlade s nariadením o organickom poľnohospodárstve v EÚ 834/2007/EU)

Ako sa získava náš BIO mandľový olej?

Náš BIO mandľový olej sa získava zo zrelých sladkých mandlí – „pinchados“. Mandle sa oberajú v auguste v Španielsku, a potom sa prevážajú do Nemecka. Vyberajú sa iba mandľové jadrá najvyššej kvality, lisujú sa za studena, a potom sa filtrujú. Lisovanie sa vykonáva mechanicky. Nežiaduce bielkovinové zložky sa odfiltrujú. Len tento čistiaci proces môže garantovať trvalú kvalitu a bezpečnosť produktu.

Prečo je BIO mandľový olej tak kvalitný?

Mandľový olej je považovaný za jeden z najcennejších a najdrahších olejov na ošetrovanie pokožky. Mandľa obsahuje približne 50 až 55 % oleja. Mandľový olej je svetlo žltý, dosť riedky a má charakteristickú jemnú vôňu a chuť. Vďaka svojmu zloženiu patrí mandľový olej k najcennejším olejom na ošetrovanie pokožky a má veľmi výživné vlastnosti: Mandľový olej je bohatý na mono - a polyenasýtené mastné kyseliny šetrné k pokožke (> 90 %), ktoré pokožku mimoriadne dobre vyživujú a chránia. V mandľovom oleji je mimoriadne vysoké percento kyseliny olejovej (~70 %), potom nasleduje kyselina linolová aktivizujúca pokožku (> 20 %). Veľmi pozitívny účinok na suchú pokožku sa pripisuje kyseline linolénovej. Mandľový olej obsahuje aj prírodný vitamín E (tokoferol), ktorý je antioxidant (zachytáva voľné radikály) a tým chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Prečo je BIO mandľový olej taký vhodný na starostlivosť o detskú pokožku?

Mandľový olej má kozmetické účinky overené stáročiami a odpradávna je známy pre svoje vlastnosti ošetrujúce pokožku. Dobre sa osvedčil v starostlivosti o citlivú detskú pokožku, pretože ho mimoriadne dobre znáša citlivá a suchá pokožkaa a je odporúčaný na premazanie pokožky. Mandľový olej je neuveriteľne jemný a nedráždivý. Kombinácia jeho vyživujúceho účinku a mimoriadnej jemnosti spôsobila, že ho pôrodné asistentky často odporúčajú na ošetrovanie detskej pokožky. Je dokonale vhodný aj ako masážny olej, pretože zanecháva pocit úžasne hebkej pokožky.

Aby ste mali istotu, že dávate svojmu bábätku to najlepšie, porovnajte si detskú kozmetiku TU