Sú ryby zdravé pre bábätká?

Áno, ryby sú vysokokvalitné potraviny a vo väčšine európskych krajín tvoria súčasť pravidelnej stravy aj výživy dojčiat.

Ryby sa majú jesť pravidelne, pretože sú cenným zdrojom výživných látok. Morské ryby sú významným zdrojom stopového prvku jód, ktorý je nevyhnutný na správnu funkciu štítnej žľazy. Je životne dôležitý aj pre dojčatá a má veľký význam na ich vývoj. Losos obsahuje množstvo cenných omega-3 mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre vývoj mozgu a nervových buniek.

Stravovacie návyky sa formujú vo veľmi skorom období života. Preto je pre dojčatá dôležité zoznamovať sa so zdravými pokrmami – ku ktorým patria aj ryby.

Morské ryby máme v našom spektre produktov už veľmi dlho a ponúkame ich v pokrmoch vhodných od ukončeného 4., 7., 11. a 14. měsíce. Všetky tieto jedlá preto významne prispievajú k rôznorodosti stravy Vášho dieťaťa. Strava bábätka by obsahovať ryby jedenkrát v týždni.

Dokonca aj dojčatá s rizikom vzniku alergií môžu po dosiahnutí veku na zavádzanie príkrmov jesť ryby, pretože pre dojčatá s rizikom alergií platia rovnaké odporúčania týkajúce sa zloženia príkrmov ako pre dojčatá bez rizika alergií. Existujú dokonca indície, že konzumovanie rýb počas prvého roka života dieťaťa má preventívny účinok na vývoj alergií.

 

Určite si kladiete otázku: Odkiaľ pochádzajú ryby použité v príkrmoch HiPP?

Morské ryby, napr. aljašská treska, pochádzajú z pobrežného rybolovu a rybárskych území, ktoré sú umiestnené vo vybraných pobrežných oblastiach. Ryby sa lovia a schvaľujú. Týmto spôsobom môžeme v spoločnosti HiPP zaručiť šetrný a udržateľný rybolov, ktorý uchováva hojnosť rýb a bráni nadmernému zaťažovaniu oceánov rybolovom.

Všetky ryby sa ešte čerstvé okamžite spracúvajú a hlboko zmrazujú na ďalšie použitie. Skôr ako sa ryba dostane do pohárika, dôkladne sa preskúma v našich laboratóriách.