Poradňa: Mamy mamám

Naše mamy, vedia svoje odborné profesijné vedomosti alebo aj praktické životné skúsenosti výstižne a vtipne spísať a ponúknuť ich ako inšpiráciu pre ostatných. Začítajte sa. Ak hľadáte, ako v niektorých situáciách postupovať, rady od mám – alebo aj otcov – dokážu padnúť vhod. Bez ohľadu na to, či ide o stravu, prvé zúbky, boľavé bruško či prvý vzdor.

MUDr. Michaela Štětinová

Dôkladná ústna hygiena sa nesmie zanedbať. Užitočné rady a tipy o zubnej starostlivosti pre tých najmenších pre vás pripravujeme v spolupráci s MUDr. Michaelou Štětinovou, zubnou lekárkou a mamičkou dvoch detí. Píše úspešný blog www.zdravezubydetem.cz a organizuje kurzy starostlivosti o zúbky detí, kde odpovedá rodičom na všetky PREČO a AKO.

Pozrieť si články MUDr. Štětinovej

MUDr. Michala Kněžková

MUDr. Michala Kněžková je detská lekárka a v súčasnej dobe predovšetkým mamička, ktorá si od práce odskočila ku svojim trom dcéram. Píše úspešný blog www.mklife.cz a organizuje kurzy prvej pomoci. Mamičky na nich učí, ako sa vysporiadať s rizikovými situáciami, ktoré ich môžu počas materstva stretnúť.

Pozrieť si články MUDr. Kněžkovej

MUDr. Kateřina Karolová

Detská výživa od A po Z. Teoretická prax a skutočná realita tak, ako ju vníma mama doktorka. O vlastných skúsenostiach sa s vami podelí pediatrička a zároveň mamina troch detí MUDr. Kateřina Karolová. Píše blog www.karolova.blog.idnes.cz, vydala vlastnú knihu Já, doktor(in) a v roku 2018 zvíťazila v ankete Žena roka.

Pozrieť si články MUDr. Karolovej


Odborné články ďalších spolupracujúcich lekárov

MUDr. Michňová: „Menej je neraz viac – obzvlášť pri kúpe kozmetiky pre bábätká."

Čo všetko potrebuje a, naopak, nepotrebuje pokožka novorodenca? Odpovede prinášame v spolupráci s pediatričkou MUDr. Monikou Michňovou. Narodenie dcérky a priama skúsenosť s materstvom priviedli mladú lekárku k myšlienke stáť ešte viac po boku mamičiek, radiť im a prinášať tipy prostredníctvom instagramového profilu. Aká je teda typická pokožka bábätka?

Prečítať článok

MUDr. Laušová: „Plač pri novorodeneckej kolike je skutočne naliehavý."

Intenzívny neutíšiteľný záchvat plaču prichádza bez zjavnej príčiny, navyše u zdravého bábätka. Odhaduje sa, že až tretinu novorodencov postihujú bolesti bruška. Toto stresujúce obdobie vytrápi i samotných rodičov – cítia sa bezmocní a zdá sa im, že zlyhávajú už na samom začiatku rodičovstva. Čo sa oplatí o kolikách vedieť?

Prečítať článok

MUDr. Laušová: „Nie je to len o výmene plienok. Sledujte farbu stolice."

Pred narodením bábätka sa rodičia príliš nezamýšľajú nad tým, ako často budú musieť meniť plienky. Keď zrazu príde deň D a stanú sa hrdými rodičmi, postupne začínajú zisťovať, aké nesmierne dôležité je vylučovanie. Čo by ste o koncovke trávenia novorodencov a dojčiat mali vedieť?

Prečítať článok

Denisa Lipovská: „Cvičenie po pôrode – postupnými krokmi opäť fit."

Určite ste už počuli, že na to, aby ste sa po pôrode mohli dôsledne starať o svoje dieťatko, sa potrebujete cítiť vo forme v prvom rade vy. Potrebujete znova nabrať silu, dohliadnuť predovšetkým na svoje zdravie a pohodu, aby ste mohli byť mamou na plný úväzok. Jednou z možností, ako to dokázať a mať viac energie, je začať po pôrode cvičiť.

Prečítať článok