8 z 10 pôrodníc používa HiPP

Blíži sa deň D a vy máte množstvo otázok. Som pripravená? Zvládnem to? Ako asi bude moje dieťa vyzerať? Ženské telo sa pripravuje na pôrod celých deväť mesiacov, takže nepochybujte o tom, že to zvládnete. My mamy v sebe máme neskutočnú silu, ktorú objavíte až vo chvíli, kedy privediete tohto drobčeka na svet a že to bude to najkrajšie bábätko na svete, to je istá vec. 

Zdroj: Interné dáta k 09/2022

3 kroky pri výbere značky bezpečnej kozmetiky:

Vždy je dobré si zistiť, akú kozmetiku používa vaša pôrodnica. Je overená mnohými bábätkami. Ak reaguje pokožka ostatných novorodených bábätiek na kozmetiku dobre, je pravdepodobné, že ju bude dobre znášať aj vaše bábätko. Ak chcete mať istotu, poraďte sa s nemocničným personálom.   

Krok 1 – Pozrite sa, čo používajú v pôrodnici, prípadne sa poraďte s inými mamičkami vo vašom okolí.

Krok 2 – Starostlivo preštudujte etiketu produktu a jeho zloženie na obale. Ak si nie ste niektorou látkou istí, overte si jej znášanlivosť či prípadné riziká.   

Krok 3 - Spravte jednoduchý test znášanlivosti.  Na vytýčenú oblasť na koži (ideálne predlaktí bábätka) nanesiete kvapku danej kozmetiky, počkajte niekoľko hodín a sledujte, či sa na nej nevyskytnú alergické prejavy ako je začervenanie či vyrážka. Pokiaľ k tomu dôjde, potom nie je tento druh detskej kozmetiky vhodný pre vaše dieťa.

Čím začať? Začnite detským olejčekom a obrúskami!

Mnoho mamičiek váha, s akým kozmetickým prípravkom začať. Pomerne dlhú dobu sa preferovalo to, že pre pokožku dojčiat je najlepšie nepoužívať žiadne prípravky. Dnes vieme, že jemná  pokožka novorodenca má tendenciu sa vysušovať a odierať. Preto sa tiež odporúča bábätko hneď v pôrodnici (ideálne druhý deň po narodení) umyť teplou vodou, použiť pár kvapiek prípravku do kúpeľa a natrieť. Do svojej tašky do pôrodnice preto pribaľte Kúpeľ na dobrú noc a pleťový olej HiPP, ktoré sú pre prvú hygienu ideálne.

V nasledujúcich dňoch možno potom pravidelne mazať hydratačnými a zvláčňujúcimi prostriedkami. Ideálnym prostriedkom na to je HiPP pleťový olej.

Každodenná jemná hygiena zadočku je druhou oblasťou, kde je vhodné použiť kvalitnú detskú kozmetiku. Detské obrúsky HiPP s 99 % vody majú výnimočne jemné vlákna s vysokou absorpčnou schopnosťou. Obsahujú 99 % vody. Tak sa jemnej detskej pokožky nedotkne takmer žiadna zbytočná chémia.

Kozmetika Hipp je klinicky testová

Produktová rada HiPP Babysanft je  klinicky testovaná na znášanlivosť s pokožkou so sklonom k atopickej dermatitíde podľa vedeckých dermatologických noriem. Vykazuje  vynikajúcu kožnú toleranciu.