8 z 10 pôrodníc používa HiPP

Blíži sa deň D a vy máte množstvo otázok. Som pripravená? Zvládnem to? Ako asi bude moje dieťa vyzerať? Ženské telo sa pripravuje na pôrod celých deväť mesiacov, takže nepochybujte o tom, že to zvládnete. My mamy v sebe máme neskutočnú silu, ktorú objavíte až vo chvíli, kedy privediete tohto drobčeka na svet a že to bude to najkrajšie bábätko na svete, to je istá vec. 

Zdroj: Interné dáta k 09/2022

3 kroky pri výbere značky bezpečnej kozmetiky:

Vždy je dobré si zistiť, akú kozmetiku používa vaša pôrodnica. Je overená mnohými bábätkami. Ak reaguje pokožka ostatných novorodených bábätiek na kozmetiku dobre, je pravdepodobné, že ju bude dobre znášať aj vaše bábätko. Ak chcete mať istotu, poraďte sa s nemocničným personálom.   

Krok 1 – Pozrite sa, čo používajú v pôrodnici, prípadne sa poraďte s inými mamičkami vo vašom okolí.

Krok 2 – Starostlivo preštudujte etiketu produktu a jeho zloženie na obale. Ak si nie ste niektorou látkou istí, overte si jej znášanlivosť či prípadné riziká.   

Krok 3 - Spravte jednoduchý test znášanlivosti.  Na vytýčenú oblasť na koži (ideálne predlaktí bábätka) nanesiete kvapku danej kozmetiky, počkajte niekoľko hodín a sledujte, či sa na nej nevyskytnú alergické prejavy ako je začervenanie či vyrážka. Pokiaľ k tomu dôjde, potom nie je tento druh detskej kozmetiky vhodný pre vaše dieťa.

Čo si vziať so sebou do pôrodnice a ako začať so starostlivosťou po narodení

Veľa mamičiek váha, ktorá a či vôbec nejaká kozmetika je vhodná pre novorodencov. Pomerne dlhú dobu sa považovalo za najlepšie, nepoužívať na pokožku novorodencov žiadne prípravky. Dnes ale vieme, že jemná pokožka novorodenca má tendenciu sa vysušovať a odierať. Preto sa tiež odporúča po umytí bábätka teplou vodou pokožku ľahko premazať detským olejčekom. Niekoľko kvapiek olejčeka alebo šetrného prípravku do kúpeľa možno pridať už do samotného kúpeľa. Prvé kúpanie novorodenca môže prebehnúť ešte v pôrodnici, akonáhle sa ustáli jeho telesná teplota – bežne až druhý deň (po 24 hod.) po pôrode. Do svojej tašky, ktorú si balíte so sebou do pôrodnice, pribaľte HiPP kúpeľ na dobrú noc a pleťový olej HiPP, ktoré sú ideálne na prvú hygienu od narodenia.

Mázok sa už dnes po pôrode neodstraňuje, chráni bábätko pred infekciou. Jeho väčšie zvyšky v kožných záhyboch môžete naopak rozotrieť po telíčku. V nasledujúcich dňoch, pokiaľ to pokožka bábätka vyžaduje, ju možno začať pravidelne premazávať hydratačnými a zvláčňujúcimi prostriedkami. Pravidelné kúpanie môžete zahájiť ešte pred odlúčením pupočného pahýľa. 

Každodenná jemná hygiena zadočku je druhou oblasťou, kde je vhodné použiť kvalitnú detskú kozmetiku. Detské obrúsky HiPP Soft & Pur majú výnimočne jemné vlákna s vysokou absorpčnou schopnosťou. Obsahujú 99,9 % vody a sú úplne bez parfumov a mikroplastov. Tak sa jemnej detskej pokožky nedotkne žiadna zbytočná chémia.

Kozmetika Hipp je klinicky testová

Produktová rada HiPP Babysanft je  klinicky testovaná na znášanlivosť s pokožkou so sklonom k atopickej dermatitíde podľa vedeckých dermatologických noriem. Vykazuje  vynikajúcu kožnú toleranciu.