Probiotiká a prebiotiká v materskom mlieku zlepšujú zažívanie a majú zásadný vplyv na imunitu

Materské mlieko obsahuje mnoho cenných vitamínov, minerálov a živín, okrem iného aj probiotiká a prebiotiká, ktoré tvoria dôležitú súčasť črevnej mikroflóry bábätka. Preto je dojčenie tou najlepšou cestou výživy dieťaťa.

ZAUJÍMAVOSŤ

Vedeli ste, že v črevách sa nachádza až 80% buniek imunitného systému?

Ak sa chcete pravidelne dozvedať zaujímavosti a praktické tipy ohľadom materstva a vývoja vášho dieťatka, prihláste sa na odber HiPP noviniek. Registrácia tu.

Probiotiká - obranná sila organizmu

Sú to priateľské živé baktérie, ktoré sa usádzajú na črevných stenách, kde chránia organizmus novorodenca pred škodlivými baktériami prenikajúcimi do vnútorného systému dieťaťa. Na boj so škodlivými baktériami ale potrebujú mnoho energie. Tú im dodávajú prebiotiká.

Prebiotiká - energia pre probiotiká

Bez prebiotík, ktoré dodávajú probiotikám silu bojovať proti škodlivým baktériám, by probiotiká nemohli dlhodobo existovať. Preto je pre výživu dieťaťa dôležitá prítomnosť oboch zložiek súčasne.

Ako probiotiká a prebiotiká fungujú?

Spolu tvoria zohranú dvojku, ktorá v brušku bábätka vytvára vyváženú črevnú mikroflóru. Čo to znamená?
- Zlepšujú zažívanie,
- majú zásadný vplyv na imunitu dieťaťa.

Pokiaľ z akýchkoľvek dôvodov dojčenie nie je možné, my v HiPPe odporúčame zvoliť také následné mlieko, ktoré obsahuje obe tieto zložky – probiotiká i prebiotiká. Vhodne zvolené dojčenské mlieko totiž môže dieťaťu uľaviť od vetríkov a súčasne posilniť jeho imunitu. Správnu funkciu imunitného systému podporujú vitamíny C a D.

Preto vyberajte pozorne. Čítajte etikety. Viac o následnom dojčenskom mlieku  tu