Jedálniček od ukončeného 12. mesiaca

Materské mlieko - tak dlho, ako bude bábätko potrebovať.

*Prikrmovať začíname s ohľadom na vývoj dieťaťa v období od ukončeného 4. až 6. mesiaca jednodruhovými príkrmami.

Smie dieťa jesť už to isté jedlo, ako dospelí? Ešte nie celkom. Jedlo detí by malo byť nemej korenené, dobre stráviteľné, šetrne pripravené. Postupne však môžete svojmu dieťatku ponúkať aj to, čo je navarené pre rodinu. Malí fajnšmekri sa tešia z rôznorodosti jedálneho lístka.

Ráno: Mlieko ostáva pre vaše dieťa ideálnymi raňajkami. Nadojčite svoje dieťa, alebo mu podávajte mliečnu výživu HiPP 3. Táto je upravená na špeciálne potreby dojčaťa od ukončeného 12. mesiaca.

Ak by ste chceli svojmu dieťaťu dať radšej niečo na jedenie lyžičkou, potom sa vynikajúco hodí HiPP Müsli Dobré ráno z jemného jogurtu, chutného ovocia a jemného obilia.

Má Vaše dieťa už chuť na chlieb? Potom HiPP následné mlieko HiPP zo šálky dopĺňa chlieb na kompletné raňajky.

Doobeda: Najlepšie bude, ak budete svojmu dieťaťu podávať doobeda naďalej Obilnou kašu s ovocím. Praktickými desiatami na cestách sú okrem toho aj HiPP Ovocie, Ovocie & Jogurt, alebo malé múčne jedlá.

Obed: Menu od ukončeného 12. mesiaca s jemnými kúskami dodajú Vášmu dieťatku všetko, čo potrebuje na zdravý obed. Vyskúšali ste už vegetariánske menu, menu s rybou alebo cestoviny „Pasta Bambini“?

Poobede: Na olovrant poobede môžete ponúknuť ako zvyčajne Obilnú kašu s ovocím alebo HiPP Ovocie & Jogurt. Vaše dieťa sa určite poteší, ak mu občas dáte pár HiPP BIO Detských jablčných keksíkov alebo HiPP BIO Jablkových ryžových oblátok.

Večer: HiPP Mliečne kaše na dobrú noc v sklenenom poháriku alebo ako HiPP Mliečne kaše na dobrú noc na rozrobenie s vodou sú chutnými a dobre zasycujúcimi večerami. Má to byť niečo z rodinnej kuchyne? Potom vyskúšajte chlieb v kombinácii s HiPP 3 zo šálky.

Tip: Ako nátierka na chlieb sú vhodné aj naše mäsové výživy HiPP – hovädzie, morčacie a kuracie.

Upozornenie: Fľašu už viac nepotrebujete. Najneskôr teraz by už malo vaše dieťa piť všetky nápoje z pohára.

Produktové skupiny HiPP rozoznáte v regáli na základe nasledujúceho farebného kódovania: