MUDr. Kateřina Karolová

Detská výživa od A po Z. Teoretická prax a skutočná realita tak, ako ju vníma mama doktorka. O vlastných skúsenostiach sa s vami podelí pediatrička a zároveň mamina troch detí MUDr. Kateřina Karolová. Píše blog www.karolova.blog.idnes.cz, vydala vlastnú knihu Já, doktor(in) a v roku 2018 zvíťazila v ankete Žena roka.

Teplota u detí. Prečo sa jej vlastne všetci boja?

Teplota nepredstavuje zas až tak závažný problém. Dá sa ľahko riešiť a v princípe ide len o obranný mechanizmus tela.

Bábätká s faldíkmi – roztomilé alebo zdravotný problém? Ako predísť nadváhe?

Ja som pri tele, ty si pri tele, naše dieťa bude tiež. Vari to prekáža? Pediatrička a maminka troch detí hovorí, že obezitu malých detí už nemožno vnímať ako roztomilé kilá navyše.

Chcem mať z dieťaťa vegetariána. Dá sa to?

Vegetariánstvo a vegánstvo oslovujú čoraz viac mladých ľudí aj čoraz viac čerstvých rodičov. Užitočné informácie k tomuto typu stravovania pre vás prehľadne zhrnula MUDr. Kateřina Karolová.

Kyselina listová? V štiepenej forme pre mamičku i dieťatko

Vplyv kyseliny listovej na zdravie je významný. Napriek tomu sa jej nemusí počas niektorých životných etáp telu dostávať potrebné množstvo. Na čo je nevyhnutná a prečo je dobré rozlišovať jej formy?

Deti trápi nízka hladina vitamínu D. Čo s tým?

Detská výživa od A po Z. Teoretická prax a skutočná realita tak, ako ju vníma mama doktorka. O vlastných skúsenostiach s vitamínom D sa s vami podelí pediatrička a zároveň mamina troch detí MUDr. Kateřina Karolová.

Keď budem mama, rozhodne budem dojčiť. Umelé mlieko? V žiadnom prípade!

Dojčenie, určite len dojčenie a nie umelé mlieko! Teória a živá realita tak, ako ju vidí mama lekárka. O skúsenosti sa s vami podelí maminka troch detí MUDr. Kateřina Karolová.

Náhradná dojčenská výživa alebo formula. Ako sa v nej vyznať?

Detská výživa od A po Z. Teória a živá realita tak, ako ju vidí mama lekárka. O skúsenosti s náhradnou dojčenskou výživou sa s vami podelí maminka troch detí MUDr. Kateřina Karolová.

Dojčenské mlieka – líšia sa zložením?

Detská výživa od A po Z. Teória a živá realita tak, ako ju vidí mama lekárka. O tom, ako sa vyznať v dojčenských mliekach vám prezradí maminka troch detí MUDr. Kateřina Karolová.