Začnite s príkrmami Prvou lyžičkou HiPP

Ideálny čas na zoznamovanie s príkrmami príde u každého špunta v trochu inom veku, ale všeobecne je najvhodnejšia doba medzi 4. a 6. ukončeným mesiacom. Najskôr by sa dieťa malo zoznámiť so zeleninou, pretože sladkú chuť ovocia by si mohol obľúbiť natoľko, že by čisté zeleninové príkrmy odmietalo.

 

Ako na prvé príkrmy?

  • Ak vidíte, že vaše dieťatko už je na príkrmy zrelé – zvyčajne dokáže samo udržať vzpriamenú hlavičku a prejavuje záujem o nové potraviny a o lyžičku – je čas začať pomaličky s príkrmami.
  • Majte trpezlivosť, pokiaľ dieťa prvú lyžičku kaše vypľúva. Musí sa naučiť kašu prehĺtať.  
  • Spočiatku dávajte bábätku niekoľko lyžičiek zeleninového príkrmu pred mliečnou stravou a potom množstvo deň po dni zvyšujte, aby si postupne zvyklo na novú formu prijímania potravy.
  • Najlepšie je začať s príkrmom na poludnie, potom nahraďte mliečnu stravu podávanú večer a nakoniec popoludní. Ráno podávajte špuntovi zvyčajné mliečne jedlo.
  • Postupujte, „krok za krokom“ – nie len, že dieťatko si na príkrmy pohodlne zvykne, ale vy naviac spoznáte, aké potraviny dobre znáša.

Zeleninové príkrmy HiPP odpovedajú nutričným potrebám 4 mesačných dojčiat.  Vybrané druhy BIO zeleniny, starostlivo pestované podľa zásad ekologického poľnohospodárstva, rozmixujeme do jemného krému. Majú potom výbornú chuť, ale hlavne obsahujú len to najlepšie – popri prirodzene pestovanej a ošetrovanej zeleniny je to aj vysoko kvalitný BIO repkový olej, ktorý dodá dieťaťu prírodné omega-3 mastné kyseliny dôležité pre vývoj mozgu a nervových buniek.

Prečo sú príkrmy pre dieťa dôležité?

WHO odporúča výhradne dojčiť do 6. mesiaca, ale niektorým deťom v období od ukončeného 4. - 6. mesiaca už samotné materské mlieko či mliečna dojčenská výživa nestačí pokryť denné potreby živín a energie. Okrem toho sa prechodom na pevnú stravu posilňuje aj ústne svalstvo, aby bolo pripravené na hryzenie väčších kúskov a rozprávanie.

V ponuke HiPP nájdete receptúry špeciálne vhodné na prvé prikrmovanie pod označením Prvá lyžička. Ochutnajte BIO Prvú mrkvu, BIO Prvú bielu mrkvu, BIO Prvú brokolicu alebo BIO Prvú tekvicu.

Viete, že mrkvičky všeobecne spevňujú stolicu? Mrkvu obsahuje napr. príkrm Prvá mrkva. 

Kedy začať s lepkom?

S lepkom by sa deti mali zoznámiť medzi 5. až 12. mesiacom – pomaly plynule a v malých dávkach (1–2 čajové lyžičky ovsených vločiek na začiatok, alebo 1-2 piškóty).

Spoznávajte spoločne nové chute v tých najzdravších príkrmoch na trhu – v BIO príkrmoch HiPP.