Kedy začať s príkrmami? Aké príkrmy sú vhodné pre moje dieťatko?

Počas prvých šiestich mesiacov je materské mlieko absolútne dostačujúca na zásobovanie Vášho bábätka všetkými výživnými látkami, ktoré potrebuje. Pokiaľ nie je dojčenie možné, potom dojčenská výživa, ktorú Vám odporučí pediater. Pokiaľ ide o zavádzanie príkrmov, na základe súčasných vedeckých zistení sa dávajú tie isté odporúčania ako pre deti bez zvýšeného rizika alergie.

Riaďte sa vývojom Vášho bábätka a začnite používať doplňujúcu stravu najskôr od ukončeného 4. mesiaca a najneskôr od ukončeného 6. mesiaca. Poraďte sa so svojim pediatrom, aby ste zistili viac. Neskoršie zavádzanie príkrmov nezabezpečuje lepšiu ochranu pred alergiami.

Pokiaľ ide o výber príkrmov, ak sa berie do úvahy prevencia alergie, ani moderná veda nestanovuje žiadne ďalšie obmedzenia. Je však rozumné – najmä u detí s určitými rizikami vzniku alergie – zavádzať príkrmy zložku po zložke, "krok za krokom". Pomocou jednoducho zložených produktov môžete veľmi ľahko, krok za krokom, vytvoriť plán výživy pre Vaše bábätko. Spoločnosť HiPP vytvorila špeciálne produkty vyrobené z veľmi malého počtu vybraných základných potravín. Používame iba  ingrediencie, ktoré len veľmi zriedkavo sami o sebe spôsobujú alergie.

Zdravé, ľahko stráviteľné a výživné

Začnite s jednoduchým zložením, ako sú napríklad „Prvá mrkva“, „ alebo „Prvá tekvica“, a potom krok za krokom rozširujte jedálny lístok (pozrite časť: Ako funguje výživová koncepcia krok za krokom HiPP?). Takto má Vaše bábätko dostatok času na to, aby sa oboznámilo s novými zložkami, s jednou po druhej, a Vy môžete presne sledovať, ktoré zložky mu spôsobujú alebo nespôsobujú žiadne problémy.