Ekologické poľnohospodárstvo

Prečo deťom kupovať BIO produkty?

Čakáte bábätko, alebo už sa vám nejaké batolí pri nohách? Kedže má strava preukázateľný vplyv na fyzický a psychický stav vás aj dieťaťa, je načase začať jedlu venovať naozajstnú pozornosť. V tomto článku sa dozviete, akú úlohu v stravovaní hrajú BIO produkty a prečo sa vyplatí do nich investovať.

Co je ekologické zemědělství?

Ekologické poľnohospodárstvo je šetrné k prírode a ohľaduplný spôsob hospodárenia, ktorý uprednostňuje kvalitu produkcie pred kvantitou. Vďaka tomu vznikajú vysoko kvalitné a hodnotné BIO produkty, bez toho,  aby pri tom dochádzalo k zlému zaobchádzaniu so zvieratami, poškodzovaniu životného prostredia alebo plytvaniu neobnovyteľných zdrojov. Ako sa ale BIO produkty HiPP líšia od tých “obyčajných” a prečo by ste im mali dať prednosť? 

BIO produkty: módny hit, alebo záruka kvality?

Ak ste boli pred tým zvyknutí jedlo odbiť, nejneskôr v tehotenstve by ste si mali vybudovať zdravé stravovacie návyky, ktoré po pôrode prenesiete aj na bábätko. Organizmus novorodencov, dojčiat a batoliat je totiž výnimočne citlivý. Potraviny určené deťom by preto nemali prísť do styku s umelými hnojivami, postrekmi a ďalšími chemikáliami. Pokiaľ výrobok tieto právne predpisy splňuje, môže niesť označenie BIO.

Má to však háčik: BIO totiž neznamená, že výrobok neobsahuje látky, ktoré by Vášmu dieťatku mohli uškodiť. Naozaj kvalitný BIO produkt viac menej spoznáte podľa toho, že sa jeho výrobca dobrovoľne riadi mnohom prísnejším kritériám. Dojčenská výživa aj detské príkrmy. HiPP preto prechádzajú špeciálnymi testami, ktoré odhalia aj tie najmenšie pozostaty škodlivín a zabránia kontaminácii detskej výživy počas výrobného procesu.

Detská výživa: špičkovú kvalitu zaručia testy

Chcete mať istotu, že sa k vám dostanú len potraviny tej najvyššej možnej kvality? Stavte na predného výrobcu s dlhoročnou tradíciou. Spoločnosť HiPP sa za 50 rokov v ekologickom poľnohospodárstve podarilo presnosť testov vylepšiť tak, že by odhalili aj jedno zrniečko soli v 50 metrov dlhom plaveckom bazéne. Do fľastičiek HiPP s BIO pečati sa tak dostanú iba dokonalo čisté, navyše ručne triedené suroviny plné vitamínov a minerálov.

Prečítajte si o histórii a súčasnosti spoločnosti HiPP, kde hrá prim rodinná tradícia a kvalita.

Aj napriek tomu, že je HiPP najväčším spracovateľom BIO surovín na svete, zachováva si rodinnú tradíciu: za kvalitu produktov s BIO pečaťou dodnes osobne ručí potomok zakladateľa Claus Hipp. Kým sa navyše objaví v regály, všetky ovocné, zeleninové či mäsové fľaštičky HiPP prejdú v laboratóriu HiPP, poprednej európskej inštitúcii svojho druhu, zhruba 260 kontrolami. Môžte si tak byť 100% istí, že sa k Vášmu dieťatku dostane len to najlepšie.

Ak stále váhate, či sa výrobky s nálepkou BIO vyplatia, nie je nič lepšie, než si ich výhody vyskúšať na vlastnej koži. Či už máte doma bábätko alebo predškoláka, HiPP sa snaží myslieť na všetkých. Plody ekologického poľnohospodárstva tak môžte skúsiť v podobe mliečnej dojčenskej výživy, ovocných, zeleninových a mäsových príkrmov, mliečnych a obilných kaší, 100% džúsov a lahodných olovrantov. Okrem toho v ponuke navyše nájdete tieť extra jemné vlhčené obrúsky, šampóny, mlieka, krémy a ďalšiu kozmetiku s mandľovým olejom v BIO kvalite, ktorú ocenia deti aj dospelí bez ohľadu na vek.

 

Zaujíma vás, kde sa pestuje BIO zelenina a ďalšie suroviny na dobroty HiPP? Prečítajte si report z farmy pána HiPPa, kde boli na výlete české mama-blogerky a novinárky.