Kozmetika HiPP je BEZ zbytočnej chémie

Koža je najväčší orgán ľudského tela. A keď je reč o koži detskej, jej plocha je u zrelého novorodenca oproti jeho váhe až 3x väčšia ako u dospelého človeka. Pokožka každý deň prichádza do styku s vonkajším prostredím, čím sa stáva akýmsi vonkajším ochranným štítom pred nežiadúcimi vonkajšími vplyvmi.

Do tela sa kožou vstrebávajú látky rozpustné v tukoch, od tých prospešných až po vyložene škodlivé (napr. rôzne toxické konzervačné látky, syntetické farbivá a parfumy či patogénne mikroorganizmy).

Niektoré škodliviny môžu funkčnosť kože ako bariéry výrazne ohroziť. Preto je tak dôležité venovať zvýšenú pozornosť výberu kvalitnej kozmetiky, a to obzvlášť pre bábätká. Ich pokožka je totiž až 5x tenšia ako pokožka dospelých, a tak sa cez ňu zložky obsiahnuté v kozmetike vstrebávajú do krvného obehu takmer okamžite a takmer bezo zvyšku.

Čítajte etikety!

Všetka detská kozmetika na trhu musí spĺňať prísne normy a mala by tak byť pre bábätká bezpečná. Aj napriek tomu sa však v niektorých prípravkoch vyskytujú aj látky, na ktoré citlivejší detský organizmus môže reagovať podráždením či alergickou reakciou. Čo poviete, natierali by ste svoje bábätko napríklad prípravkami na báze ropy? Myslíte, že sa to pri detskej kozmetike nemôže stať? Tak si preštudujte zloženie niektorých obľúbených prípravkov! Samozrejme, že slovo „ropa“ tu nenájdete. Ale pokiaľ nájdete v zozname ingrediencií napríklad vazelínu či minerálny (alebo tiež parafínový) olej, potom vedzte, že ide o látky získavané práve z ropy! A tým výpočet problematických ingrediencií zďaleka nekončí!

Pozrite sa pre zaujímavosť na porovnanie najrozšírenejších značiek detskej kozmetiky a obsah potenciálnych škodlivín v nich obsiahnutý

Kozmetika HiPP neobsahuje

Kozmetika HiPP neobsahuje nič, čo by mohlo jemnej detskej pokožke uškodiť a znížiť tak jej ochrannú funkciu. Prípravky sú k jemnej detskej pokožke extra šetrné a zaobídu sa BEZ zbytočnej chémie.

Vyhnete sa potenciálnym alergénom ako sú:

•       parabény

•       parafínové oleje na báze ropy

•       alkohol, ktorý detskú pokožku vysušuje

Neriskujte! Ak sa Vám osvedčí konkrétna značka detskej kozmetiky, a vy vidíte, že ju bábätko dobre znáša, nemeňte ju! Vytvorenie funkcie ochrannej bariéry kože dojčiat trvá minimálne do konca prvého roku bábätka. Počas celej tejto doby je pokožka vášho dieťatka veľmi zraniteľná.

HiPP Babysanft naopak obsahuje vzásny BIO mandľový olej