HiPP Vás pozýva do kina na nový film na Slovensku!

Prev
Next

HiPP v "hlavnej role" vo filme Matky

Synopsa filmu

Britká komédia o podobách a úskaliach materstva v Prahe na začiatku 21. storočia. Štyri najlepšie kamarátky sú elegantné, sebavedomé, chytré, užívajú si, a preberajú spolu chlapov, vzťahy a sex. Popritom sa tiež starajú o deti, alebo ich práve porodili, prípadne sú tehotné. Hlavnou hrdinkou je Sára, ktorá čerstvo porodila, o materstve píše úspešný blog a zároveň sa snaží podporiť svojho priateľa, ktorý sa rozhodol, že budú bývať v ním zrekonštruovanom dome, aj keby ich to všetkých malo stáť zdravý rozum.

Sárine kamarátky Zuzana,Eliška a Hedviga riešia problémy s neplatičom alimentov, predpôrodnými chmárami aj manželskou neverou. Hedviga (Petra Hřebíčková) žije tak trochu v zlatej klietke, jej manžel workoholik (Jiří Langmajer) veľmi doma nie je, a tak niet divu, že ju okúzli mladý spevák Dávid (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil), bez peňazí, proste prepracovaná a uponáhľaná matka dvoch šibalov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého priateľa (Štěpán Benoni), neznesiteľných rodičov, je tehotná a je jej zle úplne zo všetkého. Ale hlavne majú jedna druhú…

4 kamarátky, každá iná, ale hlavne majú jedna druhú…

Pred pár dňami skončilo natáčanie novej českej komédie Matky, ktorá vyniká nie len skvelým obsadením, ale aj témou materstva, na ktorú sa pozerá z niekoľkých uhlov. „Vo filme sa myslím nájdu všetci – ženy tehotné, po pôrode, s väčšími deťmi, ale samozrejme aj chlapi. Skúsenosť s deťmi je proste trvalá a my sme sa ju pokúsili sprostredkovať s humorom,“ popísal snímku jeho režisér Vojtěch Moravec.

V hlavných úlohách štyroch kamarátok, ktoré obzvlášť riešia svojich aj cudzích potomkov, ale samozrejme aj mužov, vzťahy, sex alebo rodinu, sa predstavia Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Gabriela Marcinková a Sandra Nováková. Tie spolu so scenáristkou Vandou Zaplatílkovou Hutařovou stoja aj za scenárom snímky zo života a o živote. Partnerov hlavných postáv stvárnili Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Štěpán Benoni a Václav Neužil. 

Ochutnávka z natáčania

Obsadenie:                                                       

Sára: Hana Vagnerová
Hedvika: Petra Hřebíčková 
Zuzana: Sandra Nováková
Eliška: Gabriela Marcinková
Jirka: Jakub Prachař
Milan: Jiří Langmajer
Zdeněk: Štěpán Benoni
David: Vladimír Polívka
Kamil: Václav Neužil
Máma Elišky: Zuzana Mauréry
Táta Elišky: Viktor Preiss
Máma Zuzany: Alena Mihulová
Táta Zuzany: Ondřej Pavelka

 

Štáb:

Režie: Vojtěch Moravec
Scénář: Vanda Zaplatílková Hutařová, Sandra Nováková
Kamera: Jan Drnek
Architekt: Lucie Fejková
Kostýmy: Peter Tistan
Masky: Marta Janotová
Střih: František Svěrák
Hudba: Ondřej Brzobohatý
Zvuk: Lukáš Martina
Producenti: Up&Up production – Monika a Jan Schwarczovi
 
Žánr: Romantická komedie
Délka filmu: 95 min
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 24. 06. 2021