Ako vyzrieť na strie v tehotenstve

Hoci tehotenstvo patrí v živote ženy medzi najkrajšie obdobie, pre organizmus je zároveň veľkou záťažou. Či už vaša pleť a pokožka vyzerali pred tehotenstvom akokoľvek, hormóny s nimi zrejme pekne zatočia. Ak sa vaša tvár začala vracať do puberty a na bruchu sa objavujú strie, zachovajte pokoj. Poradíme vám ako na ne.

Strie a vyťahaná koža: pomôže kozmetika

Strie sú malé prasklinky, ktoré vznikajú napínaním pokožky na problematických partiách - rastúcim brušku, ale tiež na prsiach či stehnách. Hoci sa ich ťažko zbavuje, môžete im čiastočne predísť pravidelným natieraním pokožky olejom alebo použiť krém na strie .Tým zvýšite jej pružnosť a tiež sa zbavíte nepríjemného svrbenia. Čím skôr pritom začnete, tým lepšie: ideálne je sa natierať ráno a večer už od prvého trimestra.

Masáže pre tehotné: vyskúšajte jemnú štípaciu

Ako vaša pokožka tehotenstvo a pôrod zvládne, závisí teda predovšetkým na jej elasticite. Tú zvýšite tiež vhodnou masážou: uchopte opatrne časť pokožky medzi palec a ukazovák a natiahnite ju smerom nahor, prípadne rolujte ľahko medzi prstami. Krúživými pohybmi tak postupne namasírujte celú oblasť bruška, pŕs i bokov. Ak je však brucho príliš veľké alebo máte sklon k predčasným kontrakciám, radšej sa najskôr poraďte so svojím lekárom

Kozmetické prípravky: najdôležitejšia je kvalita

Pretože pokožka nastávajúcich mamičiek býva obzvlášť citlivá, je dôležité používať šetrné prípravky s prírodným zložením. HiPP Mamasanft Masážny olej proti striám obsahuje jojobový a mandľový olej v BIO kvalite, ktoré podporujú tvorbu a obnovu pokožky. Rakytník, ktorého výťažok v oleji tiež nájdete, navyše obsahuje až 25x vyššiu dávku vitamínu C ako citrusové plody. Olej môžete použiť aj ako ošetrujúcu prísadu do kúpeľa, alebo ako zvláčňujúcu starostlivosť, ktorú nanesiete ešte na mokré telo po opustení vane alebo sprchového kúta.

Prečo je vitamín C dôležitý pre pokožku?

Vitamín C je dôležitý pre prekrvenie a prúdenie živín v pokožke. Ako antioxidant tiež chráni pred pôsobením voľných radikálov, ktoré  poškodzujú pokožku a majú na svedomí tvorbu vrások. Spoločne s meďou a zinkom sa vitamín C podieľa na vzniku kolagénu a elasténu, ktoré spoločne zodpovedajú za pevnosť a pružnosť pleti.

Tip na záver: starostlivosť o pokožku zvnútra

Natierate sa krémom na strie v tehotenstve, chodíte na masáže, ale vaša pokožka stále nevyzerá dobre? Nezabúdajte, že o telo je potrebné starať aj zvnútra. V tehotenstve by ste tak sebe aj svojmu dieťatku mala dopriať dostatok spánku, vyvážený jedálniček, vyšší príjem vitamínov pre tehotné, minerálov a tekutín. Na to, ako zo stravy získať všetko potrebné pre seba i bábätko, sa zameriame v ďalšom článku o správnej výžive v tehotenstve.