Výživa dojčaťa od 11. ukončeného mesiaca veku

Ako to utieklo! Vaše dieťa už sa nepodobá bezbrannému bábätku, ale čím ďalej  tým viac skôr neposednému nezbedníkovi. Čím viac vystrája, tým viac energie potrebuje, a vy môžte pozorovať, že skonzumuje väčšie porcie ako predtým. Aké menu je pre neho v tomto období vhodné?

Nové menu pre pusu plnú zubov

Ďalej sa vyvíja tráviace ústrojenstvo a rastú ďalšie zúbky - k rezákom, ktoré sa objavili niekedy kolem 6. mesiaca, sa pridávajú postranné rezáky a očné zuby. Ponúkaná strava tak môže byť stále pevnejšia a tuhšia, a vy môžte skúšať viac druhov pevnej stravy.

V tomto období je veľmi dôležitý jód pre správnu funkciu štítnej žľazy, rovnako ako kvalitné bielkoviny a železo. HiPP preto pre 11 mesačné dojčatá pripravil špeciálnu radu kompletných menu s morskými rybami, ktoré navyše obsahujú omega-3 mastné kyseliny pre rozvoj mozgu a nervových buniek.

Jídelníček kojence od 11. uk. měsíce

  • Ráno: Mlieko alebo náhradná mliečna výživa zostáva aj naďalej najvhodnejším ranným jedlom, pokiaľ si dieťatko ale nezvyklo zjesť celú porciu müsli HiPP alebo ovocného príkrmu.
  • Dopoludnie: Obilná kaša s ovocím alebo ovocné príkrmy nesklamú.
  • Obed: Vyskúšajte, ako bude drobcovi chutiť detské menu s morskou rybou. Doplňte obed polievkou a nezabudnite na ovocie ako dezert.
  • Poobede: Ako odpoludňajší olovrant je aj naďalej vhodná obilná kaša s ovocím, ovocné kapsičky a príležitostne ryžové oplátky alebo suchár.
  • Večer: HiPP Mléčné kaše na dobrou noc ve skleničce, nebo formou instantního prášku, který smícháte s vodou, jsou chutnou večeří, která dítě pořádně zasytí. Jako druhou večeři před spaním děťátko dokrmte mateřským mlékem nebo náhradní mléčnou výživou, pokud je na to stále zvyklé.

TIP: Papá už vaše dieťa chlieb? Ponúknite mu ho ako výdatné raňajky spolu s pokračovacím mliekom HiPP v šálke.

TIP: Večeria dieťa spolu s vami? Ponúknite mu chlieb s nátierkou z mäsovej výživy HiPP vo variantách hovädzie, morčacie alebo kuracie mäso.