Čo so sebou do pôrodnice? Pripravte sa na deň D

Bábätko nosíte pod srdcom už nejaký ten piatok a termín pôrodu sa pomaly blíži? Pokiaľ vám do dňa D ostáva posledných pár týždňov, je najvyšší čas sa na pobyt v pôrodnici pripraviť. V tomto článku si povieme, čo všetko si zbaliť a vziať so sebou, až sa bábätko rozhodne vykuknúť na svet, a čo radšej nechať doma.

Taška do pôrodnice? Zbaľte jen to nevyhnutné

Neradi by ste prípravu podcenili, ale dlhé zoznamy vecí do pôrodnice vás desia? Na sálu toho našťastie veľa nepotrebujete: doklady, pôrodný plán, nočnú košeľu so zapínaním vpredu, umývateľné papuče a niečo na zahryznutie. Ako rýchly zdroj energie pri pôrode dobre poslúžia napríklad praktické uzatvárateľné ovocné kapsičky HiPP s vitamínom C alebo ovocné tyčinky v BIO kvalite. Všetko ostatné vám partner donesie neskôr na oddelenie šestonedelia.

Výbavička pre bábätko? Záleží na pôrodnici

Či už je to oblečenie, dojčenské fľaše či hygienické potreby, s výbavou pre bábätko to radšej nepreháňajte - vo vami vybranej pôrodnici si zistite, či nedostanete erárne potreby pre bábätko. Po pôrode cisárskym rezom síce v pôrodnici strávite o pár dní viac, výbavu pre novorodenca je však lepšie doniesť až podľa potreby. Veci na prevoz bábätka z pôrodnice nechajte doma - partner vám ich prinesie až v deň prepustenia.

Čo po pôrode? Vybavte sa na šestonedelie

Až budete mať pôrod za sebou, presuniete sa na oddelenia šestonedelia, kde by ste mali mať pripravený ďalší set do pôrodnice: materské podprsenky, jednorázové nohavičky, vložky do podprsenky a pôrodnické vložky. Na zozname vecí pre bábätko by potom okrem plienok nemali chýbať čistiace vlhčené obrúsky a ošetrujúci krém proti zapareninám SENSITIVE, ktoré sú vhodné aj pre bábätko so sklonom k alergiám a ekzémom.

Rada na záver? Uľahčite telu prácu

Pôrod je pre ženu silný, ale vyčerpávajúcí zážitok, ktorý dá telu zabrať. A pretože tým záťaž spravidla nekončí, vyplatí sa mu venovať trochu starostlivosti. Zatiaľ čo masáže s olejom proti striám prispejú k lepšiemu prekrveniu a obnove pokožky, tvorbu mlieka potom podporíte napr. BIO čajom pre dojčiace matky s anýzom, fenyklom a kmínom, čím zároveň pokryjete zvýšenú potrebu príjmu tekutín v období dojčenia.