Správna výživa bábätka pred spaním

Všetci rodičia chcú vidieť svoje deti spať tvrdo a zdravo, pretože pokojný a uvoľňujúci spánok je dôležitý na ich zdravý vývoj – a je dôležitý aj pre mamičku a ocka.

Okrem upokojujúcich večerných rituálov a správneho prostredia na spanie sú na ľahké zaspatie a dobrý spánok počas celej noci dôležité aj sýte a ľahko stráviteľné večere, ktoré nezaťažujú žalúdok. Malo by byť samozrejmosťou, že kaša podávaná pred spaním nemá obsahovať žiadny cukor.

V súlade s odporučeniami Výskumného ústavu pre detskú výživu sa má po ukončení 4. – 6. mesiaca čisto mliečna strava krok za krokom dopĺňať príkrmami a kašami. Veľa rodičov kladie tú istú otázku: ktorá kaša je tá pravá na dobrý nočný spánok?

Čo je ľahko stráviteľné, dobre a nadlho nasýti a tým umožní dieťatku uvoľňujúci nočný spánok?

Tradičnou vyskúšanou a overenou voľbou na večer je mliečna kaša. Mlieko, ktoré obsahuje, dodáva mimoriadne výživné, ľahko stráviteľné bielkoviny. Chutné obilné vločky dodávajú energiu. Výživné vločky zabezpečia, že telo bude mať energiu dostupnú na dlhší čas. Takto bude Vaše bábätko nerušene spať bez toho, aby ho budili záchvaty hladu.

Je to najlepší spôsob, ako ukončiť deň a uložiť sa na uvoľňujúci spánok.

Venujte pozornosť signálom, ktoré vysiela bábätko. Pri večeri by dieťatko nemalo byť také unavené, že takmer zaspáva pri jedení. Aby vydržalo celú noc, musí mať dostatok času na to, aby sa najedlo dostatočne dosýta. Ukončite deň v pokoji a nájdite si trochu času na pomaznanie, aby sa vaše malé zlatíčko mohlo odobrať na spánok prirodzeným spôsobom.

Aké kaše na dobrú noc ponúka spoločnosť HiPP?

Spoločnosť HiPP teraz vyvinula nové večerné príkrmy, úplne prispôsobené želaniam mamičiek, v pohárikoch a bez pridania cukru, vyrobené z mlieka vhodného pre dojčatá a z čistých obilnín. Mlieko dodá Vášmu bábätku správne množstvo vysokokvalitných bielkovín a jemné výživné vločky sú zárukou dlhodobého nasýtenia.

Sladké sny nepotrebujú žiadne pridanie cukru. Preto sa spoločnosť HiPP rozhodla, že nebude používať žiadny cukor. Použili sme iba ingrediencie, aké by použili aj matky, a vybrané vitamíny a vápnik, ako predpisujú prísne pravidlá pre mliečne dojčenské kaše.

Príkrmy na dobrú noc

Tip: Ak chcete, môžete Kaše na dobrú noc HiPP bez pridaného cukru zmiešať s niekoľkými lyžicami ovocných príkrmov HiPP, pretože ani tie neobsahujú žiadny cukor.