Sprievodca

V materskom mlieku je ukrytý zázrak z prírody, ktorý ponúka to najdôležitejšie na podporu zdravia a správneho vývoja dieťatka. Dojčenie, kvalita materského mlieka, ale aj správna náhrada umelou mliečnou výživou, to je občas poriadna veda. Aby ste sa v problematike mliečnej výživy ľahšie zorientovali, pozrite si obsah, ktorý pre vás pripravujeme.  

Čo je kyselina listová a čím je prospešná pre moje bábätko?

Kyselinu listovú, alebo vitamín B9, poznáte pravdepodobne z doby, kedy ste boli tehotná. Práve kyselina listová zohráva zásadnú úlohu vo vývoji dieťaťa...

Mliečny lexikón A-Ž

Od "A" ako Anti-Reflux po "Ž" ako živiny. V mliečnom lexikónu získate informácie a vysvetlenia jednotlivých pojmov týkajúcich sa mliečnej výživy.

Materské mlieko a dojčenie

Materské mlieko obsahuje väčšinu živín, ktoré malý človiečik potrebuje, keď sa po narodení vydá na cestu premeny z novorodenca na rýchlorastúce dieťa. Dojčenie prináša benefity bábätku i mamičke. Nejde len o zloženie mlieka, ale aj o materské puto. Majte prehľad o ich vplyve. 

Tipy pre dojčenie

Ako správne dojčiť? Ako zistiť, či je bábätko nasýtené? Čo robiť, keď sa objaví laktačná kríza? Na tieto i mnohé iné otázky prinášame odpovede v našom sprievodcovi dojčením. Len tak – aby boli momenty blízkosti objavovaním, vzájomným spoznávaním sa a zážitkom do kategórie „navždy“.

Náhradná dojčenská výživa

Materské mlieko je pre novorodenca tou najlepšou stravou. No nenechajte sa pomýliť! Dojčenie nie je celkom samozrejmé a nie vždy je ľahké. Ak sa z nejakého dôvodu nepodarí, je tu náhradná dojčenská výživa. Pri výbere dbajte na jej zloženie a rovnakou mierou aj na spokojnú odozvu vášho dieťatka.

Alergie

Alergie sú strašiakom modernej doby a trápia aj najmenších. V rodinách postihnutých alergiami by bábätká mali byť plne dojčené aspoň prvých šesť mesiacov. Ak drobčekovi nemôžete dopriať prísun materského mlieka, voľte hypoalergénnu mliečnu dojčenskú výživu.

Citlivé bruško

Kolika je jednou z príčin neutíšiteľného plaču novorodencov a, povedzme si úprimne, aj ich vystresovaných mám. Niektoré bábätká trápi celé mesiace. Teplo a masáž bruška im stimulujú trávenie a dodávajú pocit blízkosti a bezpečia. Mama však potrebuje vedieť, že sa o svoje dieťa stará správne.

Rast a vývoj

Hovorí sa, že prvých tisíc dní v živote dieťaťa je kľúčových pre celý budúci vývoj. Ovplyvňujú kvalitu života v samotnom útlom detstve aj v neskoršom veku. Starostlivosť, výživa a budovanie správnych návykov dnes môžu zabezpečiť vašej ratolesti lepšiu budúcnosť už od zajtra.