O udržateľnosti s nadhľadom

Eko a bio. Tieto termíny naše mamy a babky vôbec nepoznali, hoci mnohé ich po celý život pedantne dodržiavali. V ich duchu varili, podľa nich upratovali, s domácou kozmetikou dokázali zázraky. Dnes hovoríme, že menej je viac a udržateľnosť je kľúčom rozvoja. Začítajte sa do článkov, ktoré všetko objasnia a inšpirujú vás k vlastným nápadom ako zachovávať prírodu a planétu pre generácie našich detí.

Malilinké kúsočky, veľký problém: mikroplasty

Sú všade okolo nás, no vlastne ich takmer vôbec nevidíme, a pritom nám i nášmu prostrediu veľmi škodia. Mikroplasty. V posledných rokoch sa čoraz viac vyskytujú v našom životnom prostredí – vo vzduchu i v pôde, ale hlavne vo vode. Mikroplasty škodia nám aj prírode.

Prečítať článok

Ako ušetriť za energie: dômyselné tipy priamo pre rodičov

Ako ušetriť za energie, to je stále otázka za milión. Triky, ako pri prevádzke domácnosti šetriť na spotrebe energií a pomáhať klíme i planéte, pre vás spracovala novinárka a marketérka Michaela Švestková Červená. 

Prečítať článok

Pôda živí planétu aj pomáha klíme a vy ju môžete aktívne tvoriť

Ekologické poľnohospodárstvo stavia zdravú pôdu na prvé miesto. Novinárka a marketérka Michaela Švestková Červená vám prezradí prečo. Viete napríklad, že pôda je prirodzený filter vody? A viete, že kompostovaním sa podieľate na jej tvorbe?

Prečítať článok

Zrozumiteľne o klíme a udržateľnosti: pojmy tak, aby boli pochopiteľné

Čím viac sa o klíme hovorí, tým viac pojmov pribúda. A nie je ľahké sa v nich vyznať. Aby ste ich pochopili a boli o krok vpred, začítajte sa do článku Michaely Švestkovej Červenej.

Prečítať článok

Aj ja som pokročila a urobila 7 udržateľných krokov

Inšpirujte sa udržateľnými krokmi, ktoré vo svojom živote aplikuje novinárka a marketérka Micheala Švestková Červená. Aj ona túži pre svoje deti zachovať čistú planétu. 

Prečítať článok