Vyhľadávanie príkrmovriziko vzniku alergie


Rozšírené hľadanie

Plán výživy

Plán výživy HiPP je založený na poznatkoch vedcov z oblasti výživy a pediatrie a na našich dlhoročných skúsenostiach. Preto odporúčame, aby ste sa pri kŕmení našimi výrobkami orientovali podľa tohto plánu.

Údaje v pláne výživy sú orientačné hodnoty. Výkyvy v apetíte bábätka sú normálne. Nenúťte svoje dieťa, aby zjedlo pokrm kompletne, ak má príležitostne menší apetít.

Od narození do ukončeného 4. měsíce Od ukončeného 4. až ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 5. měsíce Od ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 11. měsíce

Dôležité upozornenie: Dojčenie je pre Vaše dieťa to najlepšie. Ak nedojčíte, odporúčame používať veku zodpovedajúcu mliečnu výživu HiPP alebo HA výživu.

* Začnite s príkrmami podľa vývoja Vášho dieťaťa. Začnite najskôr od ukončeného 4. mesiaca alebo najneskôr od ukončeného 6. mesiaca.

Ponúknite vyváženú stravu s rôznymi druhmi kaší.

V prípade rizika alergie

Hledejte výrobky HiPP označené tímto symbolem
  • Detaily ohľadom výživy bábätiek ohrozených alergiou nájdete tu
  • Materské mlieko alebo hypoalergénna počiatočná výživa, ako je HiPP Pre HA Combiotik® alebo HiPP HA 1 Combiotik®
  • Pre štart pri prikrmovaní platia podľa vedeckých poznatkov rovnaké odporúčania, ako pre deti bez zvýšeného rizika alergie. Riaďte sa podľa vývoja Vášho bábätka a s prikrmovaním začnite najskôr po ukončenom 4. mesiaci a najneskôr po ukončenom 6. mesiaci – neskorší začiatok prikrmovania neposkytuje žiadnu lepšiu ochranu pred alergiami.
  • Dôležité je, aby ste prikrmovanie zaradili postupne do plánu stravovania Vášho bábätka, „krom za krokom“. Tak bude mať Vaše dieťa čas zvyknúť si na nové pokrmy a Vy budete môcť vždy zistiť, ktoré potraviny znáša dobre. Vhodné produkty spoznáte na základe symbolu, ktorý je vyobrazený vpravo.
  • Ak dieťatko dostáva príkrmy a jeden mliečny chod bol plne nahradený kašou, môžete po ukončenom 6. mesiaci prejsť z HA1 Combiotik® na HA2 Combiotik®. (V každom prípade sa porozprávajte s pediatrom o výžive a zavedení prikrmovania Vášho dieťatka.)

Produktové skupiny HiPP rozoznáte v regáli na základe nasledujúceho farebného kódovania: