Plán výživy, správna výživa dieťaťa

Plán výživy HiPP je založený na poznatkoch vedcov z oblasti výživy a pediatrie a na našich dlhoročných skúsenostiach. Preto odporúčame, aby ste sa pri kŕmení našimi výrobkami orientovali podľa tohto plánu.

Údaje v pláne výživy sú orientačné hodnoty. Výkyvy v apetíte bábätka sú normálne. Nenúťte svoje dieťa, aby zjedlo pokrm kompletne, ak má príležitostne menší apetít.

 

 

e-book na stiahnutie

Stiahnite si metodický e-book "Zavádzame príkrmy" pripravený v spolupráci s MUDr. Karolovou, detskou pediatričkou.

Nájdete v ňom mnoho užitočných rád a tipov, ako postupovať pri zavádzaní príkrmov.

Pre stiahnutie kliknite na TU.

Dôležité upozornenie: Dojčenie je pre Vaše dieťa to najlepšie. Ak nedojčíte, odporúčame používať veku zodpovedajúcu mliečnu výživu HiPP alebo HA výživu.

* Začnite s príkrmami podľa vývoja Vášho dieťaťa. Začnite najskôr od ukončeného 4. mesiaca alebo najneskôr od ukončeného 6. mesiaca.

Ponúknite vyváženú stravu s rôznymi druhmi kaší.

V prípade rizika alergie

Hledejte výrobky HiPP označené tímto symbolem
  • Detaily ohľadom výživy bábätiek ohrozených alergiou nájdete tu
  • Materské mlieko alebo hypoalergénna počiatočná výživa, ako je HiPP Pre HA Combiotik® alebo HiPP HA 1 Combiotik®
  • Pre štart pri prikrmovaní platia podľa vedeckých poznatkov rovnaké odporúčania, ako pre deti bez zvýšeného rizika alergie. Riaďte sa podľa vývoja Vášho bábätka a s prikrmovaním začnite najskôr po ukončenom 4. mesiaci a najneskôr po ukončenom 6. mesiaci – neskorší začiatok prikrmovania neposkytuje žiadnu lepšiu ochranu pred alergiami.
  • Dôležité je, aby ste prikrmovanie zaradili postupne do plánu stravovania Vášho bábätka, „krom za krokom“. Tak bude mať Vaše dieťa čas zvyknúť si na nové pokrmy a Vy budete môcť vždy zistiť, ktoré potraviny znáša dobre. Vhodné produkty spoznáte na základe symbolu, ktorý je vyobrazený vpravo.
  • Ak dieťatko dostáva príkrmy a jeden mliečny chod bol plne nahradený kašou, môžete po ukončenom 6. mesiaci prejsť z HA1 Combiotik® na HA2 Combiotik®. (V každom prípade sa porozprávajte s pediatrom o výžive a zavedení prikrmovania Vášho dieťatka.)

Produktové skupiny HiPP rozoznáte v regáli na základe nasledujúceho farebného kódovania:

Toto by vás mohlo zaujímať: