Špeciálne dojčenské výživy

Kedy je dobré podávať Špeciálnu dojčenskú výživu HiPP Anti-Reflux?

Po jedle veľa dojčiat súčasne s grganím grcká malé množstvá potravy. Je to úplne normálne a netreba  sa preto znepokojovať, pokiaľ je Vaše bábätko spokojné, rastie a prospieva. Ak však Vaše bábätko grgá a vracia príliš často a Vy sa obávate, či bude prospievať, obráťte sa na Vášho pediatra. Lekár môže určiť, či má zmysel podávať Vášmu dieťatku špeciálnu výživu, ako je BIO Špeciálna dojčenská výživa HiPP Anti-Reflux.

Špeciálna dojčenská výživa HiPP Anti-Reflux obsahuje prídavok karubínu (svätojánskeho chleba). Vďaka tomuto prírodnému zahusťovadlu je táto výživa výnimočne hutná a preto zostáva v žalúdku.  Tým sa zníži reflux do pažeráka (anti-reflux). V princípe sa špeciálna dojčenska výživa má podávať iba pod dohľadom lekára.

Pre ktoré deti je určená Špeciálna dojčenská výživa HiPP Comfort?

Počas prvých pár mesiacov je črevo bábätiek stále veľmi citlivé. Preto nie sú gastrointestinálne problémy, ako sú nadúvanie, kolika alebo zápcha nič neobvyklé. Zo skúsenosti vieme, že a môže pomôcť intenzívna blízkosť bábätku a pokojná každodenná rutina, masáže bruška a odgrgávanie. Väčšina porúch trávenia spontánne vymizne.

V prípade zápchy dávajte pozor na správne dávkovanie výživy. Ak Vaše bábätko trpí intenzívnymi poruchami trávenia spojenými s nadmerným plačom, špeciálna výživa mu môže priniesť úľavu.Výnimočné zloženie Špeciálnej dojčenskej výživy HiPP Comfort reguluje trávenie a uvoľňuje stolicu bábätka, čím pomáha pri nadúvaní a zápche.

Pediater Vám povie, či je vhodná Špeciálna dojčenská výživa HiPP Comfort. Špeciálna dojčenská výživa sa má podávať iba pod dohľadom lekára.

Je  Špeciálna mliečna výživa HiPP vhodná pre deti s rizikom vzniku alergií?

Obe HiPP Špeciálne mliečne výživy je potrebné posudzovať samostatne: Špeciálna dojčenská výživa HiPP Comfort je vhodná na prevenciu alergií, pretože obsahuje štiepené proteínové zložky. Špeciálna dojčenská výživa HiPP Anti-Reflux sa správa ináč.
Obsahuje neporušenú bielkovinu, a preto sa nemá počas prvého polroka života podávať dojčatám s rizikom vzniku alergie. Dôvodom je, že dojčatá s rizikom vzniku alergií sa podľa oficiálnych odporúčaní majú kŕmiť iba materským mliekom a/alebo hydrolyzovanými (= štiepenými) proteínmy.

Porozprávajte sa o tejto situácii a ďalšom postupe s Vaším pediatrom.

Moje dieťa vracia a trpí nadúvaním. Ktorú výživu mi môžete odporučiť?

Ak má Vaše dieťa tráviace problémy a často vracia, určite by ste sa mali  informovať Vášho pediatra. On/ona pozná Vaše bábätko a môže najlepšie posúdiť a rozhodnúť, ktorá výživa je pre Vaše dieťatko najlepšia. Tráviace ťažkosti bývajú zvyčajne najnaliehavejšie problémy, musia sa však posúdiť individuálne.

Môžem kombinovať Špeciálnu dojčenskú výživu HiPP s HiPP 1 BIO Combiotik?

V princípe je možné kombinovať Špeciálnu dojčenskú výživu HiPP s Počiatočnou mliečnou dojčenskou výživou HiPP 1 BIO Combiotik. Či to má zmysel, závisí od rozhodnutia Vášho pediatra, ktorý vám to môže odporučiť.

Treba vziať do úvahy, že úľava od ťažkostí, ako sú nadúvanie, zápcha alebo nadmerné vracanie, sa dá dosiahnuť vďaka príslušnému špeciálnemu zloženiu danej  výživy.

Vracajúcemu dieťaťu sa dá pomôcť pomocou mimoriadne hustej Špeciálnej dojčenskej výživy HiPP Anti-Reflux, ktorá znižuje spätný tok (reflux) potravy do pažeráka. Ak sa pri ďalšom jedle použije normálna dojčenská výživa, nedostaví sa požadovaný účinok.