Množstvo vypitého mlieka

Musí moje bábätko vypiť celú fľašu?

Chuť do jedla sa môže u dojčiat líšiť a každé bábätko má svoje vlastné potreby. Množstvo uvedené na obale predstavuje priemerné množstvo, ktoré vypijú dojčatá v danom veku. Bábätká veľmi dobre vedia, koľko výživy potrebujú, a samy si regulujú, koľko vypijú. Netrápte sa, ak niečo nechajú vo fľaši, je to len znak toho, že dieťatko je sýte. Zvyšky však nesmiete znovu použiť.

Koľko fliaš denne potrebuje moje bábätko?

Rovnako ako u dojčených bábätiek sa aj u bábätiek kŕmených fľašou môže počet jedál líšiť. Množstvo fliaš môže navyše závisieť od veku dojčaťa, napr. ich počet sa znižuje po začatí zavádzania príkrmov. Ako návod Vám poslúžia odporúčania uvedené na obale s mliečnou výživou HiPP.

Počiatočné mliečne dojčenské výživy predstavujú úplné jedlá, ktoré sa musia by měla být mezi uk. 4. až uk. 6. mesiacem postupne být nahrádzať vyváženou pevnou stravou.

Keď je dieťa staršie ako jeden rok, malo by piť mlieko ako súčasť jedla. Vhodná je najmä Mliečna batoľacia výživa HiPP pre deti vo veku 12+ mesiacov. Je prispôsobená špeciálnym výživovým potrebám batoliat a najlepšie je podávať ju ako súčasť jedla namiesto kravského mlieka: napr. so sendvičom alebo spolu s müsli alebo len ako nápoj v poháriku. Pamätajte, že najneskôr na začiatku druhého roka života treba začať podávať mlieko a iné tekutiny v poháriku. Týmto spôsobom je dieťa nútené učiť sa novým zručnostiam, vyhýba sa neustálemu cmúľaniu a jeho zúbky sú chránené pred zubným kazom.