Vyhľadávanie príkrmovriziko vzniku alergie


Rozšírené hľadanie

Plán výživy: od ukončeného 5. mesiaca

Od narození do ukončeného 4. měsíce Od ukončeného 4. až ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 5. měsíce Od ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 11. měsíce

Dostávalo Vaše dieťatko doteraz výlučne materské mlieko alebo mliečnu výživu z fľaše?

Potom začnite s prikrmovaním postupne tak, ako je to popísané v časti po ukončenom 4.- ukončenom 6. mesiaci. Ideálnymi produktmi HiPP pre štart sú výrobky s údajom o veku „od ukončeného 4. mesiaca“.

Začali ste prikrmovaním po ukončenom 4.-6. mesiaci?

HiPP BIO Mrkva s ryžou a tel’acím mäsom
HiPP BIO Broskyne
HiPP BIO Mliečna kaša na dobrú noc s banánom a suchármi

Áno – dostáva Vaše dieťatko dostáva stravu už lyžičkou? Potom môžete do plánu výživy zahrnúť 2. príkrm – sýtu mliečno-obilnú kašu večer. Ako 3. príkrm sa odporúča obilná kaša s ovocím poobede.

Ráno a doobeda: Vaše dieťatko naďalej dostáva materské mlieko alebo mliečnu výživu HiPP 1.

Na obed: Na obed môžete svojmu dieťatku ponúknuť Menu. HiPP ponúka množstvo druhov, aby Vaše dieťa spoznalo rôznorodosť chutí potravín. V ponuke sú Menu s mäsom, rybami a aj vegetariánske menu.

Ako dezert odporúčame niekoľko lyžičiek ovocia bohatého na vitamín C. Pretože vitamín C podporuje vstrebávanie cenného železa z mäsa do tela.

Jako zákusek doporučujeme několik lžiček ovoce s vysokým obsahem vitamínu C, který podporuje vstřebávání cenného železa z masa v organismu.

Poobede: Poobede môžete svoje dieťatko naďalej dojčiť, alebo mu podávať mliečnu výživu HiPP. K mliečnej strave môžete svojmu dieťatku navyše ponúknuť pár lyžičiek výživy HiPP Ovocie.

Večer: Mliečno-obilná kaša ako druhá kompletná strava teraz nahrádza mliečnu stravu večer. HiPP Mliečne kaše na dobrú noc – bez prísad cukru – sú ideálnou zasycujúcou stravou na večer. Buď ako hotové v sklenenom poháriku, alebo ako prášok na rozrobenie s vodou.

Aj smäd dieťatka narastá. S prvou kašou môžete začať s dieťatkom nacvičovať pitie bez toho, aby ste sa Vy alebo Vaše dieťa dostali do stresu. Na začiatku úplne postačujú malé hlty. Neskôr s tretím príkrmom by ste mali s každou stravou ponúkať niečo na pitie. Voda a nesladený čaj sú najlepšie na utíšenie smädu. Dbajte na to, aby sa smäd uhasil plynulo a aby sa fľaša nepoužívala na trvalé cmúľanie.