Kedy začať s príkrmami? Aké príkrmy sú vhodné pre moje dieťatko?

Počas prvých šiestich mesiacov je materské mlieko a/ alebo Počiatočná mliečna dojčenská výživa HiPP HA1 Combiotik® absolútne dostačujúca na zásobovanie Vášho bábätka všetkými výživnými látkami, ktoré potrebuje. Pokiaľ ide o zavádzanie príkrmov, na základe súčasných vedeckých zistení sa dávajú tie isté odporúčania ako pre deti bez zvýšeného rizika alergie.

Riaďte sa vývojom Vášho bábätka a začnite používať doplňujúcu stravu najskôr od ukončeného 4. mesiaca a najneskôr od ukončeného 6. mesiaca. Poraďte sa so svojim pediatrom, aby ste zistili viac. Neskoršie zavádzanie príkrmov nezabezpečuje lepšiu ochranu pred alergiami.

Pokiaľ ide o výber príkrmov, ak sa berie do úvahy prevencia alergie, ani moderná veda nestanovuje žiadne ďalšie obmedzenia. Je však rozumné – najmä u detí s určitými rizikami vzniku alergie – zavádzať príkrmy zložku po zložke, "krok za krokom". Pomocou jednoducho zložených produktov môžete veľmi ľahko, krok za krokom, vytvoriť plán výživy pre Vaše bábätko. Spoločnosť HiPP vytvorila špeciálne produkty vyrobené z veľmi malého počtu vybraných základných potravín. Používame iba  ingrediencie, ktoré len veľmi zriedkavo sami o sebe spôsobujú alergie.

Zdravé, ľahko stráviteľné a výživné

Začnite s jednoduchým zložením, ako sú napríklad „Prvá mrkva“, „ alebo „Prvá tekvica“, a potom krok za krokom rozširujte jedálny lístok (pozrite časť: Ako funguje výživová koncepcia krok za krokom HiPP?). Takto má Vaše bábätko dostatok času na to, aby sa oboznámilo s novými zložkami, s jednou po druhej, a Vy môžete presne sledovať, ktoré zložky mu spôsobujú alebo nespôsobujú žiadne problémy.