Skip to main content

Nová vylepšená receptúra HiPP COMBIOTIK® s  kyselinou listovou v naštiepenej forme!

Milí rodičia,

máme pre vás dôležitú informáciu: od novembra 2021 vylepšujeme zloženie HiPP mliek.

Pre HiPP je materské mlieko vzorom. Neustále nás inšpiruje a posúva ďalej pri vývoji nových receptúr. Preto teraz uvádzame na trh dojčenské mlieko s kyselinou listovou v naštiepenej forme, v akej ju bábätko doteraz získavalo len z materského mlieka.

Vylepšujeme celé portfólio HiPP mliečnej výživy: HiPP Combiotik®, HiPP HA Combiotik®, HiPP Anti-Reflux a HiPP Comfort.

Naša najpokročilejšia receptúra v novom obale!
Určite sa chcete dozvedieť, k akým zmenám v zložení HiPP mliek došlo a prečo sme receptúry zmenili. Všetky dôležité informácie tak nájdete na tejto stránke.

Prečo meníme receptúru a v čom je lepšia?

My v spoločnosti HiPP veríme, že materské mlieko je pre bábätko to najlepšie.

V prípade, že dojčenie nie je možné, nám záleží na tom, aby bábätká dostali všetko potrebné pre ich zdravý rast a vývoj. Preto sa náš výskumný a vývojový tím zaoberá už viac ako 20 rokov tým, ako sa zložením a funkciou materskému mlieku čo najviac priblížiť. Materské mlieko je unikátne. Obsahuje mnoho vitamínov, živín a ďalších cenných zložiek pre bábätko, ktoré inde v prírode nenájdete. Pre bábätko je napríklad jedinečným zdrojom naštiepenej kyseliny listovej (odborne tiež bioaktivny folát). To, že je kyselina listová dôležitá pre vývoj dieťaťa, asi viete už z obdobia tehotenstva. Ale vedeli ste, že je účinná, len pokiaľ ju ľudské telo vie správne premeniť? Už naštiepenú kyselinu listovú dokáže každé bábätko ľahko využiť. Materské mlieko je zázrak prírody.

Pre HiPP je materské mlieko vzorom. Neustále nás inšpiruje a posúva ďalej pri vývoji nových receptúr. Pre vytvorenie toho najlepšieho sa prepájame s expertami z rôznych oblastí. Teraz uvádzame na trh následné a batoľacie mlieko s kyselinou listovou v naštiepenej forme, vyvinutou a patentovanou nadnárodnou spoločnosťou MERCK – po vzore materského mlieka.

Inšpirovaní materským mliekom, sme v novej receptúre zachovali aj našu unikátnu kombináciu PROBIOTIK® a PRAEBIOTIK®:

PROBIOTIK®: mliečne kultúry L. fermentum, ktoré sa prirodzene vyskytujú v materskom mlieku. Materské mlieko prirodzene obsahuje probiotické kultúry – v individuálnej variabilite a množstve.

PRAEBIOTIK®: galaktooligosacharidy GOS z laktózy. Laktóza je hlavným sacharidom materského mlieka. Zložky GOS sú tak prirodzene obsiahnuté v materskom mlieku.

Kyselina listová v naštiepenej forme: METAFOLIN® - prémiový zdroj bioaktívneho folátu – inšpirovaný materským mliekom. Metafolin® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Merck KGaA, Darmstadt, Nemecko. Používa sa už niekoľko rokov bezpečne a overene v doplnkoch stravy pre tehotné a dojčiace. HiPP je jediné následné mlieko s bioaktívnym folátom Metafolin®.

Nič nie je bližšie materskému mlieku.

Čo je Metafolin® a kyselina listová a prečo sú prospešní pre moje dieťa?

Zistiť viac

Stručný prehlaď dôležitých zmien


Počiatočná a následná mliečna dojčenská výživa

Prehľad najdôležitejších informácií

Ktoré produkty sa menia?

HiPP 1 BIO Combiotik® 300g

Ako sa mení nový obal?

Nové produkty spoznáte podľa mliečnej kvapky na prednej strane obalu, zloženia uvedeného na bočnej strane obalu a loga Metafolin®. Jedná sa o bioaktívny zdroj prémiovej kyseliny listovej v naštiepenej forme. Pod touto ochrannou známkou sa používa už mnoho rokov bezpečne a overene v doplnkoch stravy pre tehotné a dojčiace.

Môžem prejsť zo súčasnej receptúry na novú? Ako?

Určite môžete. Z prechodu nemusíte mať obavy, vaše bábätko by nemalo spoznať najmenšiu zmenu. Bezpečnosť, kvalita a obzvlášť chuť a konzistencia mlieka sa nezmenila.

Ideálny spôsob, ako prejsť zo súčasného mlieka na iné, je postupným zvyšovaním počtu denných mliečnych porcií nového mlieka. Zameňte novým mliekom jednu dennú mliečnu porciu súčasného mlieka. Tráviaci systém vášho dieťaťa si tak postupne zvykne na nové zloženie. Nemiešajte však do jednej fľaštičky starý a nový recept. Dodržujte dávkovanie odporúčané na obale. Pokiaľ sa vám už žiadne pôvodné mlieko nezvýšilo, môžete plynulo prejsť z pôvodnej receptúry na novú. Bábätku doprajte dostatok času, aby si na mlieko zvyklo – experti odporúčajú 5-10 dní. Niektoré bábätká si zvyknú hneď, iným to môže trvať trochu dlhšie – každé dieťa je veľmi individuálne. Ak máte dotazy alebo obavy ohľadne výživy vášho dieťaťa, obráťte sa na detského lekára.

Dojčím. Môžem v prípade potreby použiť na dokrmovanie HiPP BIO Combiotik® s kyselinou listovou v naštiepenej forme (bioaktívny folát Metafolin®)?

Áno, naša mliečna výživa obsahuje všetky dôležité živiny, ktoré dieťa potrebuje, a preto je ideálna na dokrmovanie.

Kedy bude receptúra s novým zložením dostupná v obchodoch?

Sortiment dojčenských mliek s unikátnou receptúrou s kyselinou listovou v naštiepenej forme bude v obchodoch dostupný postupne od novembra 2021. Ak máte dotaz ku konkrétnemu výrobku v pôvodnej či už novej receptúre s kyselinou listovou v naštiepenej forme, neváhajte sa na nás obrátiť. Pomôžeme vám zistiť aktuálny stav.

Nové produkty spoznáte podľa mliečnej kvapky a loga Metafolin® na prednej strane obalu a podľa zloženia uvedeného na obale.


HA mliečna dojčenská výživa

Prehlaď najdôležitejších informácií

Ktoré produkty sa menia?

HiPP HA 1

Ako sa mení nový obal?

Pri HA mliečnej výžive dochádza nie len k vylepšeniu receptúry a designu obalu, ale tiež k zmene gramáže. Namiesto pôvodného 500g balenia novo zakúpite výživu vo väčšom 600g balení. Nové produkty spoznáte podľa zloženia uvedeného na obale a loga Metafolin®. Jedná sa o bioaktívny zdroj prémiovej kyseliny listovej v naštiepenej forme. Pod touto ochrannou známkou sa používa už mnoho rokov bezpečne a overene v doplnkoch stravy pre tehotné a dojčiace.

Musím si dať na niečo pozor pri príprave?

Vďaka novej receptúre sa zlepšila rozpustnosť sušeného mlieka. Fľaštičku mlieka teraz pripravíte v 4 ľahkých krokoch.

Môžem prejsť zo súčasnej receptúry na novú? Ako?

Určite  môžete. Z prechodu nemusíte mať obavy, vaše bábätko by nemalo spoznať najmenšiu zmenu. Bezpečnosť, kvalita a obzvlášť chuť a konzistencia mlieka sa nezmenili. 

Ideálny spôsob, ako prejsť zo súčasného mlieka na iné, je postupným zvyšovaním počtu denných mliečnych porcií nového mlieka. Zameňte novým mliekom jednu dennú mliečnu porciu súčasného mlieka. Tráviaci systém vášho dieťaťa si tak postupne zvykne na nové zloženie. Nemiešajte však do jednej fľaštičky starý a nový recept. Dodržujte dávkovanie odporučené na obale.

Pokiaľ sa vám už žiadne pôvodné mlieko nezvýšilo, môžete plynule prejsť z pôvodnej receptúry na novú. Bábätku doprajte dostatok času, aby si na mlieko zvyklo – experti odporúčajú 5-10 dní. Niektoré bábätká si zvyknú hneď, iným to môže trvať trochu dlhšie – každé dieťa je veľmi individuálne. Ak máte dotazy alebo obavy ohľadne výživy vášho dieťaťa, obráťte sa na detského lekára.

Dojčím. Môžem v prípade potreby použiť na dokrmovanie HiPP Combiotik® s kyselinou listovou v naštiepenej forme (bioaktívny folát Metafolin®)?

Áno, naša mliečna výživa obsahuje všetky dôležité živiny, ktoré dieťa potrebuje, a preto je ideálna na dokrmovanie.

Kedy bude receptúra s novým zložením dostupná v obchodoch?

Sortiment dojčenských mliek s unikátnou receptúrou s kyselinou listovou v naštiepenej forme bude v obchodoch dostupný postupne od novembra 2021. Aj máte dotaz ku konkrétnemu výrobku v pôvodnej či už novej receptúre s kyselinou listovou v naštiepenej forme, neváhajte sa na nás obrátiť. Pomôžeme vám zistiť aktuálny stav.

Nové produkty spoznáte podľa loga Metafolin® na prednej strane obalu a podľa zloženia uvedeného na obale.


Špeciálna dojčenská výživa

Prehľad najdôležitejších informácií

Ktoré produkty sa menia?

 

HiPP COMFORT

Ako sa mení nový obal?

 

Pri špeciálnej dojčenskej výžive dochádza nie len k vylepšeniu receptúry a designu obalu, ale tiež k zmene gramáže. Namiesto pôvodného 500g balenia novo zakúpite výživu vo väčšom 600g balení. Nové produkty spoznáte podľa zloženia uvedeného na obale a loga Metafolin®. Jedná sa o bioaktívny zdroj prémiovej kyseliny listovej v naštiepenej forme. Pod touto ochrannou známkou sa používa už mnoho rokov bezpečne a overene v doplnkoch stravy pre tehotné a dojčiace.

Môžem prejsť zo súčasnej receptúry na novú? Ako?

Určite môžete. Z prechodu nemusíte mať obavy, vaše bábätko by nemalo spoznať najmenšiu zmenu. Bezpečnosť, kvalita a obzvlášť chuť a konzistencia mlieka sa nezmenili.

 

Ideálny spôsob, ako prejsť zo súčasného mlieka na iné, je postupným zvyšovaním počtu denných mliečnych porcií nového mlieka. Zameňte novým mliekom jednu dennú mliečnu porciu súčasného mlieka. Tráviaci systém vášho dieťaťa si tak postupne zvykne na nové zloženie. Nemiešajte však do jednej fľaštičky starý a nový recept. Dodržujte dávkovanie odporučené na obale.

Pokiaľ sa vám už žiadne pôvodné mlieko nezvýšilo, môžete plynule prejsť z pôvodnej receptúry na novú. Bábätku doprajte dostatok času, aby si na mlieko zvyklo – experti odporúčajú 5-10 dní. Niektoré bábätká si zvyknú hneď, iným to môže trvať trochu dlhšie – každé dieťa je veľmi individuálne. Ak máte dotazy alebo obavy ohľadne výživy vášho dieťaťa, obráťte sa na detského lekára.

Dojčím. Môžem v prípade potreby použiť na dokrmovanie mliečnu dojčenskú výživu HiPP s kyselinou listovou v naštiepenej forme (bioaktívny folát Metafolin®)?

Áno, naša mliečna výživa obsahuje všetky dôležité živiny, ktoré dieťa potrebuje, a preto je ideálna na dokrmovanie.

Kedy bude receptúra s novým zložením dostupná v obchodoch?

Sortiment špeciálnych mliek s unikátnou receptúrou s kyselinou listovou v naštiepenej forme bude v obchodoch dostupný postupne od novembra 2021. Ak máte dotaz ku konkrétnemu výrobku v pôvodnej či už novej receptúre s kyselinou listovou v naštiepenej forme, neváhajte sa na nás obrátiť. Pomôžeme vám zistiť aktuálny stav. Nové produkty spoznáte podľa loga Metafolin® na prednej strane obalu a podľa zloženia uvedeného na bočnej strane obalu.


Batoľacie mlieko

Prehľad najdôležitejších informácií

Ktoré produkty sa menia?

Ako sa mení nový obal?

Nové produkty spoznáte podľa mliečnej kvapky na prednej strane obalu, zloženia uvedeného na bočnej strane obalu a loga Metafolin®. Jedná sa o bioaktívny zdroj prémiovej kyseliny listovej v naštiepenej forme. Pod touto ochrannou známkou sa používa už mnoho rokov bezpečne a overene v doplnkoch stravy pre tehotné a dojčiace.

Môžem prejsť zo súčasnej receptúry na novú?

Určite môžete. Z prechodu nemusíte mať obavy, vaše dieťa by nemalo spoznať najmenšiu zmenu. Bezpečnosť, kvalita a obzvlášť chuť a konzistencia mlieka sa nezmenili.

Kedy bude receptúra s novým zložením dostupná v obchodoch?

Sortiment batoliacich mliek s unikátnou receptúrou s kyselinou listovou v naštiepenej forme bude v obchodoch dostupný postupne od novembra 2021. Ak máte dotaz ku konkrétnemu výrobku v pôvodnej či už novej receptúre s kyselinou listovou v naštiepenej forme, neváhajte sa na nás obrátiť. Pomôžeme vám zistiť aktuálny stav.

Nové produkty spoznáte podľa mliečnej kvapky a loga Metafolin® na prednej strane obalu a podľa zloženia uvedeného na obale.


Dôležité upozornenie: Dojčenie je najlepší spôsob výživy dieťaťa. Dojčenská výživa by mala byť používaná na odporúčanie lekára. Použitie a ďalšie info na obaloch a hipp.sk. Potravina na osobitné výživové účely.

Vápnik: pre kosti a zuby. Jód: pre rozvoj kognitívnych schopností. Vitamíny C&D: prispievajú k správnej funkcii imunitného systému. Omega-3 ALA: pre rozvoj, mozgu a nervových buniek. DHA: pre rozvoj zraku. Obsahuje železo, vitamíny C, D, ALA, DHA ako všetky následné mlieka. HiPP 1 BIO Combiotik® - z cukrov iba BIO laktóza.

Metafolin® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Merck KGaA, Darmstadt, Nemecko. HiPP je jediné následné mlieko s bioaktívnym folátom Metafolin®.

PROBIOTIK®: Mliečne kultúry L.fermentum vyskytujúce sa v materskom mlieku. Materské mlieko prirodzene obsahuje probiotické kultúry - v individuálnej variabilite a množstve.

PRAEBIOTIK®: Galaktooligosacharidy GOS z BIO laktózy. Laktóza je hlavným sacharidom materského mlieka. Zložky GOS sú tak prirodzene obsiahnuté v materskom mlieku.

Vyrobené v CO2 neutrálnom závode. Chránime klímu planéty.