Vyhľadávanie príkrmovriziko vzniku alergie


Rozšírené hľadanie

Takto bude Vaše bábätko spať dobre a zdravo

Tipy na dobrý spánok

V zriedkavých prípadoch sa môže počas prvého roka života dieťaťa vyskytnúť v spánku k syndróm náhleho úmrtia dojčiat. Našťastie je dostupná účinná prevencia: vhodné prostredie na spánok. Jednoduché opatrenia pomôžu znížiť riziko hroziace Vášmu bábätku na minimum. Nasledujúce opatrenia sú vedecky potvrdené a v praxi sa osvedčili ako úspešné.

Spanie na chrbte

Už od prvého dňa má bábätko vždy spať na chrbte – aj počas dňa. Je to najdôležitejšie preventívne opatrenie na bezpečný spánok. Znižuje riziko syndrómu náhleho úmrtia dojčiat o 50 %.

Ak sa obávate, že by vaše bábätko mohlo prehltnúť vyvrátenú potravu alebo sa ňou dokonca udusiť, už sa nemusíte trápiť. Odborníci hovoria, že tento strach je úplne neopodstatnený a nanešťastie často stojí v ceste bezpečnej spánkovej polohe.

Ak Vaše bábätko nespí a je aktívne, môžete ho spokojne uložiť na bruško, aby sa učilo dvíhať hlávku. Neskôr, keď je bábätko schopné samostatne sa otočiť na bruško, aby tak mohlo spať, môžete ho nechať spať v tejto polohe. V tomto štádiu vývoja je riziko syndrómu náhleho úmrtia dojčiat veľmi nízke a spánková poloha už nezohráva významnú úlohu.

Dojčenský spací vak namiesto prikrývky

Vhodný dojčenský spací vak sa nedá odkopať ani navliecť na hlavu. Nedávajte bábätku do postieľky žiadne vankúše an