Vyhľadávanie príkrmovriziko vzniku alergie


Rozšírené hľadanie

Jedlo a pitie

V závislosti od špecifického stavu vývoja Vášho bábätka od ukončeného 4. mesiaca do ukončeného 6. mesiaca už nebude stačiť samotné dojčenie alebo mliečna výživa, pretože v tomto období bábätko rastie veľmi rýchlo. Odborníci na výživu teraz odporúčajú rozšíriť jedálny lístok dieťaťa pridaním zeleninových a mäsových jedál. Hneď ako sa začne podávať pevná strava, je dôležité zabezpečiť popri materskom mlieku alebo  dojčenskej výžive aj doplňujúce nápoje.

 • Tipy týkajúce sa pohárikov

  Odoberte toľko, koľko dieťatko podľa Vášho odhadu zje, a túto čiastočnú porciu zohrejte vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre ...

  viac ...
 • Čo sú omega-3?

  Čo sú Omega-3?

  Výskumný ústav pre detskú výživu odporúča na výživu dojčiat najmä repkový olej aj pre jeho vysoký obsah omega-3 mastných kyselín.

  viac ...
 • Správna výživa pred spaním

  Dôležité tipy, aby vaše bábätko spalo bezpečne: poloha ležmo na chrbte, spací vak namiesto pokrývky, ochrana pred prehriatím, žiadny cigaretový dym, vlastné detské oblečenie…

  viac ...
 • Pije Vaše bábätko dostatočne?

  Úplne dojčené bábätko zvyčajne nepotrebuje žiadne ďalšie tekutiny. Ale čím viac pevnej potravy dieťatko dostáva, tým dôležitejší je pitný režim.

  viac ...