Vyhľadávanie príkrmovriziko vzniku alergie


Rozšírené hľadanie

Plán výživy: od ukončeného 4. až ukončeného 6. mesiaca

Od narození do ukončeného 4. měsíce Od ukončeného 4. až ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 5. měsíce Od ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 11. měsíce

Ten správny čas na zavedenie prikrmovania

Bábätká by sa mali začať prikrmovať najskôr po ukončenom 4. mesiaci života a najneskôr po ukončenom 6. mesiaci*. Existujú bábätká, ktoré sa vo veku 4 alebo 5 mesiacov nenasýtia už iba z materského mlieka a ktoré pre svoj zdravý rast potrebujú prikrmovanie. Taktiež existujú deti, ktorým do ukončeného 6. mesiaca života absolútne postačuje výživa materským mliekom a až potom sú pripravené na prikrmovanie. Rozhodnutie, kedy začať prikrmovať, by sa preto vždy malo orientovať podľa potrieb Vášho dieťatka. Nie je Vaše dieťatko z materského mlieka alebo z mliečnej výživy podávanej fľašou dostatočne sýte? Dvíha vlastnou silou hlavičku a signalizuje záujem o nové potraviny a o lyžičku? Potom môžete začať s prikrmovaním. Ak si nie ste istá, poraďte sa so svojim pediatrom.

Majte trpezlivosť, ak Vaše dieťatko vypľúva prvé lyžičky kaše. Najskôr sa musí naučiť kašu prehĺtať. Na začiatku preto začnite s malým množstvom príkrmu a nechajte svojmu dieťatku čas na to, aby si zvyklo na novú formu výživy.

*Odporúčanie Výboru pre výživu Európskej spoločnosti pre pediatrickú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu (ESPGHAN).

Prečo je prikrmovanie dôležité pre Vaše dieťa?

Po ukončenom 4.- ukončenom 6. mesiaci života samotné materské mlieko, resp. mliečna výživa nepostačujú viac na to, aby Vaše dieťatko dostalo všetky potrebné živiny a potrebnú energiu. Prechod na tuhú stravu okrem toho trénuje svalstvo úst. A v konečnom dôsledku dieťa zavedením prikrmovania spoznáva rozmanitosť rôznych chutí - aj to je dôležité pre jeho vývoj.

Ako začať s prikrmovaním?

Jednotlivé mliečne chody budú v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch postupne nahrádzané príkrmom. Najskôr na obed, potom na večeru a nakoniec aj poobede. Ráno bude dieťatko naďalej dostávať mliečnu stravu, na ktorú je zvyknuté.

Štart prikrmovania je mimoriadne jednoduchý pomocou výrobkov HiPP. Pre „prvé lyžičky“ existujú rôzne druhy zeleninových pokrmov HiPP:

  • s malým množstvom prísad, ktoré sú mimoriadne lahodné
  • v malých sklenených pohárikoch s hmotnosťou 125g – na použitie „pre prvé lyžičky“

Krok 1: Obed

HiPP BIO Prvá mrkva