Pestovanie BIO zeleniny a mrkvy

Viac ako 60 rokov skúseností s BIO poľnohospodárstvom a titul jedného z najväčších spracovateľov BIO surovín na svete robí z HiPPu odborníka priamo na slovo vzatého. A preto HiPP založil vlastnú poradenskú službu pre poľnohospodárov, ktorá im radí a podporuje ich v oblasti kultivácie a biologickej rozmanitosti.

HiPP poskytuje svojim pestovateľom poradenstvo od A až do Z – od výberu správnych polí a semien cez rast až po obdobie zberu. Ako prevencia chorôb a napadnutie škodcami odporúčame našim poľnohospodárom striedať plodiny na danom poli. Alfa a omega kvalitnej BIO úrody spočíva v zdravej pôde. Prírodná cesta k úrodnej pôde spočíva v cielenom striedaní plodín. BIO poľnohospodárstvo bez použitia chémie predstavuje jedinú cestu, ako získať kvalitnú BIO zeleninu, a zároveň chrániť podzemné vody a podnebie. Len tak zaistíme, že naše produkty sú svojou kvalitou viac ako len BIO.

Pestovanie BIO mrkvy

Kvalitná BIO mrkva vyrastie len zo zdravej a úrodnej pôdy. Na kvalitu pôdy nedáme dopustiť. Naši odborníci na kultiváciu vyberajú ideálne semená pre príslušnú pôdu. Semená nie sú upravované chemicky ani geneticky. Mrkvu pestujeme v rovnakej pôde len raz za šesť až sedem rokov. V medzičase v danej pôde naši poľnohospodári pestujú obilniny, zemiaky a ďatelinu.

Ďatelina pôdu vďaka svojim hlbokým koreňom regeneruje a dodáva jej prírodnou cestou dusík. Burinu odstraňujeme tradičným, ale pre prírodu šetrným spôsobom – trháme ho rukami.

Ešte pred tým, ako sa naša starostlivo vypestovaná mrkvička stane BIO mrkvou, musí prejsť nekompromisným testovaním v našom laboratóriu. Mrkvu testujeme až na 1200 možných škodlivín, čo je omnoho viac ako vyžaduje zákon.

Pre citlivé detské brušká sme vypestovali špeciálnu odrodu mrkvy, ktorú nazývame Dulcis. Mrkva je tvarovo robustná. Zberáme ju až v októbri, a preto je plná živín a má krásne sladkú chuť.

Ak sa chcete pravidelne dozvedať zaujímavosti a praktické tipy ohľadom materstva a vývoja vášho dieťatka, prihláste sa na odber HiPP noviniek. Registrácia tu.