Ochrana klímy

Otázka ochrany klímy je dnes viac ako aktuálna. Klíma a jej ochrana je pre nás v HiPPe výzva číslo jeden. So zmenou klímy súvisí strata biologickej rozmanitosti. Vďaka zníženej biodiverzite dochádza ku znižovaniu úrodnosti pôdy a zhoršovaniu životných podmienok. Pokiaľ sa na problém pozrieme z dlhodobého hľadiska, môžeme povedať, že ohrozujeme samotné základy našej existencie. Na pestovanie základných surovín je potrebné správne počasie, dostatočná teplota, zrážky a zdravá pôda. Ovociu, zelenine a obilninám sa môže dariť len pokiaľ je klíma, voda a pôda v harmónii.

HiPP sa dlhodobo angažuje v ochrane klímy. Naše výrobné závody v Pfaffenhofene, Gmundene, Gline a Hanságligete, vďaka využitiu obnoviteľných zdrojov energie, patria ku klimaticky neutrálnym. Produkty z týchto závodov boli označené pečiatkou „šetrné ku klíme“. HiPP je tiež členom iniciatívy „Wirtschaft pro Klima“, kde všetky členské spoločnosti sú pevne odhodlané klímu chrániť. Nastavenie výrobných závodov tak, aby klímu nezaťažovali, nie je naše jediné opatrenie. Šetríme klímu tiež vývojom nových „šetrných“ obalov, optimalizáciou logistiky a v neposlednom rade sa snažíme kompostovať.

Ak poškodíme pôdu, bude to mať významný dopad na emisie škodlivých plynov. Orná pôda, močiare, lesná pôda a trávnaté porasty premieňajú CO2. Veľa pôdnych organizmov potrebuje oxid uhličitý, ktorý následne premenia na kyslík. V BIO poľnohospodárstve, ktorému sa HiPP venuje cez 60 rokov, sa tieto mikroorganizmy považujú za základ pre tvorbu humusu, a tým aj pre úrodnosť pôdy.

Ak sa chcete pravidelne dozvedať zaujímavosti a praktické tipy ohľadom materstva a vývoja vášho dieťatka, prihláste sa na odber HiPP noviniek. Registrácia tu.