HiPP zachraňuje kohúty

Vajce – obľúbená surovina dostupná vo všetkých supermarketoch, v rôznych veľkostiach, biele, hnedé, jednotlivo balené alebo v XXL baleniach. 

Zamysleli ste sa však niekedy, že vajíčka znášajú len samice kurčiat, tzv. sliepky nosnice? Čo sa asi stane s malými kohútikmi, ktoré sa každý deň liahnu zhruba v rovnakom počte ako sliepočky? Krutou pravdou je, že väčšina malých kohútikov je zabitá krátko po vyliahnutí, pretože kohúty nenesú vajcia a pre vaječný priemysel sú teda neužitoční. V Nemecku dôjde ročne k usmrteniu až 50 miliónov kohútov. Po usmrtení sa mŕtve kohúty zlikvidujú, len výnimočne sa použijú ako krmivo pre hady a plazy.

HiPP a jeho partnerské farmy sa spolu zaviazali k špeciálnemu ochrannému programu, ktorý sa stavia proti nezmyslenému zabíjaniu kohútov. Pre HiPP a pre naše spriatelené farmy je zásadné dodržiavať vysoké štandardy kvality, transparentného hospodárenia a nastavenia vhodných životných podmienok pre zvieratá. Spolu chceme zmeniť a zlepšiť podmienky pre chov samcov.

Považujeme za neprijateľné, aby boli kurčatá zabíjané jednoducho kvôli pohlaviu. Táto prax sa nezlučuje s našimi etickými zásadami.

A ako iniciatívu podporujeme? Jednoducho. Aby sme zachránili kohúty, nakupujeme od jedného dodávateľa ako vajcia, tak aj mäso. Dopyt po vajciach aj mäse nenúti farmárov uprednostňovať samice.

Ak sa chcete pravidelne dozvedať zaujímavosti a praktické tipy ohľadom materstva a vývoja vášho dieťatka, prihláste sa na odber HiPP noviniek. Registrácia tu.