Chov BIO moriek

U nás v HiPPe používame BIO morky výhradne od kvalitných a overených dodávateľov. Všetci naši dodávatelia musia pri chove moriek dodržiavať HiPP pravidlá, ktoré sú omnoho prísnejšie ako tie, ktoré definuje nariadenie EÚ o BIO poľnohospodárstve. My napríklad našim morkám nezastrihujeme zobáky. Rešpektujeme, že morky sú veľmi spoločenské, a preto im umožňujeme voľný výbeh, kde môžu spolu vystrájať. Naše morky trávia minimálne 1/3 svojho života vonku na čerstvom vzduchu.

Voľný výbeh našich moriek je veľmi rozmanitý. Zahŕňa kry, vysokú trávu, ale aj najrôznejšie drevené preliezačky. Je skrátka usporiadaný tak, aby zvedavým morkám ponúkal veľa miest na preskúmanie. Pri nepriaznivom počasí sa morky môžu skryť pod vonkajšie prístrešky. Morky sú tak chránené pred dažďom, a pritom stále vonku.

Aby sme morkám zaručili čo najprirodzenejšie prostredie, kŕmime ich čerstvou ďatelinou, ktorá morkám robí veľmi dobre. Ďatelina totiž obsahuje pre morky dôležité aminokyseliny. Ďalej morky dostávajú BIO krmivo, ktorého prípravu starostlivo kontrolujeme.

BIO chov a zaistenie prirodzených podmienok pre každý druh zvierat vyžaduje veľa úsilia a práce. My v HiPPe sme však presvedčení, že len tak sme schopní zaručiť viac ako len BIO kvalitu.

Ak sa chcete pravidelne dozvedať zaujímavosti a praktické tipy ohľadom materstva a vývoja vášho dieťatka, prihláste sa na odber HiPP noviniek. Registrácia tu.