Chov BIO dobytka

HiPP BIO hovädzie pochádza buď z našich vlastných fariem, alebo od starostlivo vybraných BIO farmárov. Aby sme dosiahli najvyššiu BIO kvalitu, dodržiavame prísne pravidlá, na ktoré dohliadajú nezávislí poľnohospodári a veterinári. 

Naše kravy spolu s teliatkami a býkmi sú väčšinu roka na voľných pastvinách, kde trávia čas na lúke, alebo sa môžu schovať pred slnkom v lesíku. Prirodzené prostredie zvieratám svedčí, sú tak zdravé, silné a odolné. HiPP dobytok spása trávu a byliny na voľných pastvinách, v zime dostáva seno alebo siláž a v prípade potreby špeciálne BIO krmivo. Toto krmivo musí pochádzať z BIO fariem a nesmie obsahovať žiadne antibiotiká, rastové stimulátory zvyšujúce úžitkovosť ani geneticky modifikované suroviny.

Špeciálna pozornosť je venovaná chovu dojníc: teliatka sa rodia v prirodzenom prostredí, napríklad na pastvinách HiPP farmy Ehrensberger. Teliatka zostávajú s mamičkou a počas celých 8 mesiacov sa živia materským mliekom. Po 8 mesiacoch teliatko prechádza do starostlivosti tzv. „dojky“, ktorá svojim mliekom kŕmi 4 teliatka do obdobia, kedy sa začnú živiť len trávou.

Ak sa chcete pravidelne dozvedať zaujímavosti a praktické tipy ohľadom materstva a vývoja vášho dieťatka, prihláste sa na odber HiPP noviniek. Registrácia tu.