Pokožka bábätka

Čo je mimoriadne na pokožke bábätka?

Pokožka bábätka je oveľa tenšia ako pokožka dospelého, zrohovatená vrstva kože má voľnejšiu štruktúru a je menej odolná. Účinok bariéry proti škodlivinám nie je tak dobre vyvinutý a koža reaguje na okolité prostredie citlivejšie.

Prirodzená kyslá ochranná vrstva kože sa u novorodencov vytvára v priebehu niekoľkých prvých týždňov a u starších detí sa aj pomalšie regeneruje ako u dospelých. Má dôležitú funkciu zabrániť vniknutiu baktérií a patogénov do organizmu.

Vrchná stratum corneum má u detí vyšší obsah vlhkosti ako u dospelých. Produkcia mazu je zároveň oveľa nižšia. To znamená, že pokožka bábätiek a detí je pokrytá veľmi tenkou vodno-tukovou vrstvou, ktorá ľahko vysychá. Aj ochrana pred chladom a poranením je nižšia.

Prečo máte vôbec používať detskú kozmetiku?

Po narodení sa musí koža bábätka rýchlo prispôsobiť novému prostrediu. Po mnohých mesiacoch v plodovej vode si musí zvykať na vzduch a vplyvy vonkajšieho prostredia.

Istý čas sa myslelo, že na pokožku malých detí je lepšie nepoužívať prípravky do kúpeľa. Dnes vieme, že umývanie čistou vodou vysušuje pokožku dieťaťa. Keďže je pokožka bábätiek taká citlivá, nemôže tolerovať rovnakú kozmetiku ako pokožka dospelých.

Z tohto dôvodu sme v spoločnosti HiPP vyvinuli špeciálny rad detskej kozmetiky HiPP ktorý neobsahuje žiadne nežiaduce zložky a berie do úvahy špeciálne potreby citlivej detskej pokožky.