Meni

Vzácny BIO mandľový olej

HiPP detská kozmetika obsahuje rastlinné oleje, ktoré pokožke novorodenca prospievajú:

  • Umožňujú pokožke dýchať
  • Vyživujú ju cennými účinnými látkami ako sú vitamíny a minerály
  • Veľmi dobre absorbujú

Vzácny BIO mandľový olej je hlavnou zložkou Hipp kozmetiky

  • má pozitívny účinok na suchú pokožku, stará sa o ňu a chráni ju
  • obsahuje prírodný vitamín E (antioxidant), a tým chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi
  • sa získava zo za studena lisovaných a filtrovaných BIO mandľových jadier najlepšej kvality

Odkiaľ pochádzajú naše BIO mandle? Kde a ako sa pestujú?

Pôvodne divoko rastúci mandľovník je veľmi stará kultivovaná rastlina, ktorá pochádza zo Stredomoria. Mandle na olej, ktoré používa HiPP, pochádzajú zo Španielska. Naše organické mandľovníky rastú na španielskom stredozemnom pobreží „Costa Blanca“ v oblasti Alicante, kde majú to najvhodnejšie podnebie. Mandľovníky sa tu pestujú a obhospodarujú organickým spôsobom (v súlade s nariadením o organickom poľnohospodárstve v EÚ 834/2007/EU)

Ako sa získava náš BIO mandľový olej?

Náš BIO mandľový olej sa získava zo zrelých sladkých mandlí – „pinchados“. Mandle sa oberajú v auguste v Španielsku, a potom sa prevážajú do Nemecka. Vyberajú sa iba mandľové jadrá najvyššej kvality, lisujú sa za studena, a potom sa filtrujú. Lisovanie sa vykonáva mechanicky. Nežiaduce bielkovinové zložky sa odfiltrujú. Len tento čistiaci proces môže garantovať trvalú kvalitu a bezpečnosť produktu.

Prečo je BIO mandľový olej tak kvalitný?

Mandľový olej je považovaný za jeden z najcennejších a najdrahších olejov na ošetrovanie pokožky. Mandľa obsahuje približne 50 až 55 % oleja. Mandľový olej je svetlo žltý, dosť riedky a má charakteristickú jemnú vôňu a chuť. Vďaka svojmu zloženiu patrí mandľový olej k najcennejším olejom na ošetrovanie pokožky a má veľmi výživné vlastnosti: Mandľový olej je bohatý na mono - a polyenasýtené mastné kyseliny šetrné k pokožke (> 90 %), ktoré pokožku mimoriadne dobre vyživujú a chránia. V mandľovom oleji je mimoriadne vysoké percento kyseliny olejovej (~70 %), potom nasleduje kyselina linolová aktivizujúca pokožku (> 20 %). Veľmi pozitívny účinok na suchú pokožku sa pripisuje kyseline linolénovej. Mandľový olej obsahuje aj prírodný vitamín E (tokoferol), ktorý je antioxidant (zachytáva voľné radikály) a tým chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Prečo je BIO mandľový olej taký vhodný na starostlivosť o detskú pokožku?

Mandľový olej má kozmetické účinky overené stáročiami a odpradávna je známy pre svoje vlastnosti ošetrujúce pokožku. Dobre sa osvedčil v starostlivosti o citlivú detskú pokožku, pretože ho mimoriadne dobre znáša citlivá a suchá pokožkaa a je odporúčaný na premazanie pokožky. Mandľový olej je neuveriteľne jemný a nedráždivý. Kombinácia jeho vyživujúceho účinku a mimoriadnej jemnosti spôsobila, že ho pôrodné asistentky často odporúčajú na ošetrovanie detskej pokožky. Je dokonale vhodný aj ako masážny olej, pretože zanecháva pocit úžasne hebkej pokožky.

Aby ste mali istotu, že dávate svojmu bábätku to najlepšie, porovnajte si detskú kozmetiku TU

Ako si rituál starostlivosti o pokožku ešte viac spríjemniť

Fyzický kontakt s mamičkou i oteckom je pre vývoj bábätka dôležitý. Malé dojča vníma svet okolo seba celým svojím telom a všetky pozitívne, ale aj negatívne impulzy prijíma cez svoju pokožku. Príjemnou masážou po kúpeli môžete vzťah so svojím drobčekom ešte viac upevniť. Samotný dotyk dokáže zázraky. Dokáže zahriať, upokojiť, dieťatku dodá pocit ochrany a bezpečia a dokonca vie uľaviť aj od bolesti bruška. 

Na masáž bábätka si vyberte dečkou alebo osuškou podložené príjemné a teplé miesto, kde sa vaše dieťatko cíti dobre a zvoľte si deň, kedy nič nemusíte a nikam sa neponáhľate. Aj časový tlak alebo nervozita sa dokáže cez dotyk preniesť na vaše dieťa. Bábätko by nemalo byť príliš unavené, ani tesne po kŕmení a mali by ste byť obaja zdraví. Zahrejte si ruky a do dlaní naneste trochu detského pleťového oleja HiPP. Potom už môžete postupovať podľa nášho návodu. Tú výnimočnú krehkosť maličkého bábätka si užívajte každý deň, pretože je až neuveriteľné ako rýchlo vyrastú. 

Ako sa darí kozmetike HiPP v porovnaní s konkurenciou si môžete overiť  v našej tabuľke.