Meni

Vzácny BIO mandľový olej

HiPP detská kozmetika obsahuje rastlinné oleje, ktoré pokožke novorodenca prospievajú:

  • Umožňujú pokožke dýchať
  • Vyživujú ju cennými účinnými látkami ako sú vitamíny a minerály
  • Veľmi dobre absorbujú

Vzácny BIO mandľový olej je hlavnou zložkou Hipp kozmetiky

  • má pozitívny účinok na suchú pokožku, stará sa o ňu a chráni ju
  • obsahuje prírodný vitamín E (antioxidant), a tým chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi
  • získava sa z BIO mandľových jadier najlepšej kvality, ktoré sa lisujú za studena a potom sa filtrujú

Odkiaľ pochádzajú naše BIO mandle? Kde a ako sa pestujú?

Pôvodne divoko rastúci mandľovník je veľmi stará kultivovaná rastlina, ktorá pochádza zo Stredomoria. Mandle na olej, ktoré používa HiPP, pochádzajú zo Španielska. Naše organické mandľovníky rastú na španielskom stredozemnom pobreží „Costa Blanca“ v oblasti Alicante, kde majú to najvhodnejšie podnebie. Mandľovníky sa tu pestujú a obhospodarujú organickým spôsobom (v súlade s nariadením o organickom poľnohospodárstve v EÚ 834/2007/EU)

Ako sa získava náš BIO mandľový olej?

Náš BIO mandľový olej sa získava zo zrelých sladkých mandlí – „pinchados“. Mandle sa oberajú v auguste v Španielsku, a potom sa prevážajú do Nemecka. Vyberajú sa iba mandľové jadrá najvyššej kvality, lisujú sa za studena, a potom sa filtrujú. Lisovanie sa vykonáva mechanicky. Nežiaduce bielkovinové zložky sa odfiltrujú. Len tento čistiaci proces môže garantovať trvalú kvalitu a bezpečnosť produktu.

Prečo je BIO mandľový olej tak kvalitný?

Mandľový olej je považovaný za jeden z najcennejších a najdrahších olejov na ošetrovanie pokožky. Mandľa obsahuje približne 50 až 55 % oleja. Mandľový olej je svetlo žltý, dosť riedky a má charakteristickú jemnú vôňu a chuť. Vďaka svojmu zloženiu patrí mandľový olej k najcennejším olejom na ošetrovanie pokožky a má veľmi výživné vlastnosti: Mandľový olej je bohatý na mono - a polyenasýtené mastné kyseliny šetrné k pokožke (> 90 %), ktoré pokožku mimoriadne dobre vyživujú a chránia. V mandľovom oleji je mimoriadne vysoké percento kyseliny olejovej (~70 %), potom nasleduje kyselina linolová aktivizujúca pokožku (> 20 %). Veľmi pozitívny účinok na suchú pokožku sa pripisuje kyseline linolénovej. Mandľový olej obsahuje aj prírodný vitamín E (tokoferol), ktorý je antioxidant (zachytáva voľné radikály) a tým chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Prečo je BIO mandľový olej taký vhodný na starostlivosť o detskú pokožku?

Mandľový olej má kozmetické účinky overené stáročiami a odpradávna je známy pre svoje vlastnosti ošetrujúce pokožku. Dobre sa osvedčil v starostlivosti o citlivú detskú pokožku, pretože ho mimoriadne dobre znáša citlivá a suchá pokožkaa a je odporúčaný na premazanie pokožky. Mandľový olej je neuveriteľne jemný a nedráždivý. Kombinácia jeho vyživujúceho účinku a mimoriadnej jemnosti spôsobila, že ho pôrodné asistentky často odporúčajú na ošetrovanie detskej pokožky. Je dokonale vhodný aj ako masážny olej, pretože zanecháva pocit úžasne hebkej pokožky.

Aby ste mali istotu, že dávate svojmu bábätku to najlepšie, porovnajte si detskú kozmetiku TU