Meni

pH k detskej pokožke neutrálne

Pokožka človeka je ochranným štítom pred nežiadúcimi vonkajšími vplyvmi. Je to vôbecnajväčší orgán ľudského tela. Predstavuje až pätinu našej hmotnosti. Každý deň prichádza do styku s vonkajším prostredím, čím sa automaticky stáva prvým štítom pred prípadnými nežiadúcimi vonkajšími vplyvmi.

Iné to nie je ani pri novorodených bábätkách. Aj ich pokožka tvorí štít, ktorý ich chráni pred škodlivými vplyvmi okolia. Od kože dospelých sa však líši, keďže pokožka bábätka je 5x tenšia ako pokožka dospelého, nemá úplne vyvinutý ochranný kyslý plášť ani hydrolipidový film, tým pádom je veľmi náchylná na útoky baktérií a nežiadúcich prvkov. Je teda omnoho citlivejšia a potrebuje mimoriadne jemnú a špeciálnu starostlivosť a všetku našu lásku už od prvého dňa.

 

Správne pH má rozhodujúci vplyv na zdravie pokožky a na jej schopnosť riadne plniť svoju rolu vonkajšieho ochranného štítu. Ideálny prípravok pre starostlivosť o detskú pokožku by mal mať ľahko acidné (kyslé) pH tak, aby nebola narušená kožná bariéra a aby bola pokožka zároveň dostatočne hydratovaná.  HiPP má pH k detskej pokožke neutrálne. Jemne ošetruje, bez toho aby narušil vonkajší kyslý plášť a ochrannú funkciu pokožky

Funkcia ochranného štítu, ktorú detská pokožka plní, je dôležitá!

Preto používajte na pokožku bábätka len kozmetické prípravky určené pre deti, nie pre dospelých! A kozmetické prípravky, ktoré sú s pH k detskej pokožke neutrálne!