Meni

6 z 10 pôrodníc používa HiPP

Vždy je dobré si zistiť, akú kozmetiku používa vaša pôrodnica. Je overená mnohými bábätkami. Ak reaguje pokožka ostatných novorodených bábätiek na kozmetiku dobre, je pravdepodobné, že ju bude dobre znášať aj vaše bábätko. Ak chcete mať istotu, poraďte sa s nemocničným personálom.   

 Zdroj: Interné dáta k 06/2019

3 kroky pri výbere značky bezpečnej kozmetiky:

Krok 1 – Pozrite sa, čo používajú v pôrodnici, prípadne sa poraďte s inými mamičkami vo vašom okolí.

Krok 2 – Starostlivo preštudujte etiketu produktu a jeho zloženie na obale. Ak si nie ste niektorou látkou istí, overte si jej znášanlivosť či prípadné riziká.   

Krok 3 - Spravte jednoduchý test znášanlivosti.  Na vytýčenú oblasť na koži (ideálne predlaktí bábätka) nanesiete kvapku danej kozmetiky, počkajte niekoľko hodín a sledujte, či sa na nej nevyskytnú alergické prejavy ako je začervenanie či vyrážka. Pokiaľ k tomu dôjde, potom nie je tento druh detskej kozmetiky vhodný pre vaše dieťa.

Čím začať? Začnite detským olejčekom a obrúskami!

Mnoho mamičiek váha, s akým kozmetickým prípravkom začať. Pomerne dlhú dobu sa preferovalo to, že pre pokožku dojčiat je najlepšie nepoužívať žiadne prípravky. Dnes vieme, že jemná  pokožka novorodenca má tendenciu sa vysušovať a odierať. Preto sa tiež odporúča novorodenca hneď v pôrodnici (ideálne druhý deň po narodení) umyť teplou vodou a premazať.

V nasledujúcich dňoch možno potom pravidelne mazať hydratačnými a zvláčňujúcimi prostriedkami. Ideálnym prostriedkom na to je HiPP pleťový olej.

Každodenná jemná hygiena zadočku je druhou oblasťou, kde je vhodné použiť kvalitnú detskú kozmetiku. Detské obrúsky HiPP s 99 % vody majú výnimočne jemné vlákna s vysokou absorpčnou schopnosťou. Obsahujú 99 % vody. Tak sa jemnej detskej pokožky nedotkne takmer žiadna zbytočná chémia.