Dojčenská výživa na predpis

Ktoré mlieka HiPP môže vášmu dieťaťu predpísať pediater?

Dojčenské mlieko vyberajte vždy po porade so svojim pediatrom. Ak uzná za vhodné, že vaše bábätko potrebuje dojčenskú výživu s obsahom hydrolyzovanej bielkoviny na základe rodinnej anamnézy alergie HiPP HA Combiotik®, špeciálne dojčenské mlieko HiPP Anti-Reflux alebo HiPP Comfort, môže vám na tieto mlieka predpísať recept.  

Ešte nedávno boli v preskripcii všetky dojčenské HA mlieka (HiPP HA 1 Combiotik® a HiPP HA 2 Combiotik®) a mlieka špeciálne (HiPP Anti-Reflux a HiPP Comfort). 

Od 1. 4. 2020 ruší Ministerstvo zdravotníctva na Slovensku preskripciu dojčenských mliek, konkrétne ide o HiPP HA 2 Combiotik® od ukončeného 6. mesiaca, HiPP Comfort pre bábätká s citlivým bruškom a HiPP Anti-Reflux pre bábätká trpiace grckaním a vracaním.

Dojčenske mlieko HiPP HA 1 Combiotik® zostáva aj naďalej v preskripcii.

 

HiPP HA 2 Combiotik® už nie je na lekársky predpis. Aké mám teraz možnosti?

Nebojte sa, stále existujú rôzne možnosti výživy vášho dieťaťa: 

1) Pokračujte v podávaní dojčenského mlieka HiPP HA 2 Combiotik® pri hradení plnej ceny. Na pultoch obchodov a lekárni zostáva. Pre vaše dieťa je toto najlepšie riešenie, pretože to pre neho neznamená žiadnu zmenu vo výžive.   

2) Zvážte čo najpodobnejšie dojčenské mlieko HiPP 2 BIO Combiotik®. Mlieka majú rovnaký základ – unikátnu kombináciu PROBIOTIK®* a PRAEBIOTIK® s vitamínmi C, D – ktorá prispieva k spokojnému brušku a imunite vášho dieťaťa. 

3) Môžete vyskúšať aj iné mlieko.

O prípadnej zmene odporúčame poradiť sa s vašim pediatrom. Ten vám poradí najlepšie s ohľadom na špecifické potreby vášho dieťatka.

 

HiPP Comfort / Anti-Reflux už nie je na lekársky predpis. Aké mám teraz možnosti?

Nebojte sa, stále existujú rôzne možnosti výživy vášho dieťaťa:

1) Pokračujte v podávaní dojčenského mlieka HiPP Comfort Anti-Reflux pri hradení plnej ceny. Na pultoch obchodov a lekárni zostáva. Pre vaše dieťa je toto najlepšie riešenie, pretože to pre neho neznamená žiadnu zmenu vo výžive.   

2) Zvážte čo najpodobnejšie dojčenské mlieko HiPP BIO Combiotik®. Mlieka majú rovnaký základ – unikátnu kombináciu PROBIOTIK®* a PRAEBIOTIK® s vitamínmi C, D – ktorá prispieva k spokojnému brušku a imunite vášho dieťaťa. 

3) Môžete vyskúšať aj iné mlieko.

O prípadnej zmene odporúčame poradiť sa s vašim pediatrom. Ten vám poradí najlepšie s ohľadom na špecifické potreby vášho dieťatka.

*Prírodné kultúry mliečneho kvasenia. Vitamíny C, D pre podporu správnej funkcie imunitného systému. Ako všetky následné mlieka obsahuje DHA, vitamíny C, D a železo. Potravina na osobitné výživové účely.