Vyhľadávanie príkrmovriziko vzniku alergie


Rozšírené hľadanie

Plán výživy: od ukončeného 6. mesiaca

Od narození do ukončeného 4. měsíce Od ukončeného 4. až ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 5. měsíce Od ukončeného 6. měsíce Od ukončeného 11. měsíce

Zhruba po 6 mesiacoch niektorým bábätkám rastú prvé zúbky. V tomto veku už okrem toho vedia oveľa lepšie hýbať jazykom a celými ústami. Od 8. mesiaca je čas na to, aby si dieťatko začalo zvykať na prvé jemné kúsky v strave.

Ráno: Ráno je naďalej najlepšou stravou mlieko. Nadojčite svoje dieťatko, alebo mu pripravte následnú mliečnu výživu HiPP 2. Následná mliečna výživa je prispôsobená potrebám staršieho dojčaťa. Od 8. mesiaca sa môže Vaše dieťa učiť piť mliečnu výživu z pohára. To podporuje jeho vývoj a chráni zúbky.

Doobeda: Doobeda môžete svoje dieťatko naďalej dojčiť, alebo mu podávať mliečnu výživu HiPP. Ak má vaše dieťatko väčší hlad, ponúknite mu navyše výživu zo skleneného pohárika HiPP Ovocie. Táto strava je ľahko stráviteľná a na základe obilia zasycujúca.

Obed: Od 8. mesiaca môžete svojmu dieťatku ponúkať naše menu určené od 8. mesiaca. Tieto menu obsahujú jemné, malé kúsky, ktoré podnietia vaše dieťatko prežúvať. Naučiť sa prežúvať je dôležité pre rozvoj a vývoj reči. Porcie sú v tejto vekovej kategórii väčšie, pretože dieťa už potrebuje viac na to, aby sa nasýtilo.

Poobede: Poobede je ideálna obilno-ovocná kaša. Výživy HiPP Ovocie a Ovocie & Jogurt sú od 7. mesiaca k dispozícii aj s malými kúskami. Nové druhy ovocia sa postarajú o rozmanitosť chutí.

Od ukončeného 6. mesiaca narastá striedanie pri desiatach a olovrantoch. Svojmu dieťatku teraz môžete ponúknuť aj HiPP Ovocie & Jogurt, alebo HiPP Ovocné duety – (ovocie s jogurtom alebo tvarohovým krémom.

Na prvé chrumkanie od 8. mesiaca ponúka HiPP rôzne keksíky, ako napríklad HiPP Baby sucháre, HiPP Jablkové Ryžové oblátky. Ideálny doplnok na zahryznutie.

Večer: Aj pri HiPP Kašách na dobrú noc v sklenenom poháriku alebo v HiPP Mliečnych kašách na dobrú noc na rozrobenie s vodou nájdete nové druhy s o niečo väčšou štruktúrou (od ukončeného 7. mesiaca) a s ďalšími príchuťami.

Nápoje: Najneskôr vtedy, keď Vaše dieťatko dostáva denne 3 príkrmy, by malo začať ku každému jedlu dostávať trochu piť. Najvhodnejšia je dojčenská voda, nesladený čaj, BIO Čaj & Juice, riedené BIO Juice.Časté otázky a odpovede

Moje dieťa ešte nemá zúbky. Môže napriek tomu dostávať Menu s kúskami stravy?
Áno, Baby Menu od ukončeného 4.mesiaca majú tieto kúsky také jemné, že ich deti vedia roztlačiť aj pomocou ďasien.

M